Хто у Європі підтримує політику Кремля

17 листопада 2016, 12:14
Читать новость на русском

Країни Заходу опинилися під потужним пропагандистським впливом Кремля.

Проросійський президент у сусідній Молдові означає проросійський курс у вирішенні Придністровської проблеми. Ігор Додон також визнав Крим російським і, очевидно, за такі заяви чекає вигідних преференцій від Москви.

У Кремлівський фарватер потрапила і Болгарія. Там також вибори президента виграв соціаліст Румен Радєв. Його мета – теплі стосунки з Москвою і скасування санкцій. Гратися поглядами виборців у обох країнах було не складно. Економічний спад, безробіття, прірва між бідними і багатими.

Читайте також: Знову зрада. На рейсах української авіакомпанії поширюють російську пропаганду

Проросійські настрої міцніють по всій Європі. Колись маргінальні політичні рухи набирають ваги та завойовують місця у парламентах Угорщини, Чехії, Словаччини. Німеччина, Франція, Великобританія мають велике проросійське лобі, яке схиляє політичну верхівку мати Москву доброю альтернативою Вашингтону. Навіть у Польщі останнім часом дедалі більше стало антиукраїнських заяв. Україна опиняється в котлі Кремля.

Україна стала призвідцем другої холодної війни між США та Росією. Перемога Дональда Трампа на виборах означатиме перегляд взаємин між двома державами. Трамп Путіну симпатизує.

Читайте також: В Міноборони спростували затримання "українського розвідника" в Криму

А Україна вже із суб'єкта переговорів у безпекових форматах стає об'єктом. Тому тверезомислячі політики і на Заході, і в Україні кажуть: ставайте сильнішими, проведіть ефективні реформи, збудуйте Європу у себе. І тоді ніяка проросійська риторика та прокремлівські погляди сусідів Україні не страшні.