Хто увійде до складу місії ООН: міжнародник назвав варіанти

30 листопада 2017, 07:02
Читать новость на русском

Миротворці ООН можуть бути введені на Донбас, якщо умови введення місії влаштують усіх. Однак поки є тільки російське бачення, яке передбачає, що миротворці будуть розташовані на лінії розмежування. Але хто буде в місії – питання.

Про це сайту "24" розповів правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

Читайте також: Волкер потішив звісткою щодо співпраці США та України у питаннях озброєння

Перший варіант, зауважує експерт, – основу контингенту складуть військові з країн-сателітів Росії. Зокрема, президент Білорусі Лукашенко вже підтвердив таку готовність. Також там можуть бути казахські військові та представники інших дружніх Москві країн.

Другий варіант – найбільш імовірний – до місії ООН увійдуть представники країн Азії і Африки, бо вони найбільші донори особового складу миротворчих контингентів. Складно сказати, як вони себе вестимуть, тому що з ними пов’язано багато скандалів: і сексуальні злочини, і жорстоке ставлення до місцевого населення. Плюс мовні, культурні бар’єри,
– наголошує Друзенко.

Читайте також: Це був крок назад, – Волкер про третю зустріч з Сурковим щодо миротворців на Донбасі

Третій варіант, на думку фахівця – західні країни направлять кілька десятків тисяч своїх миротворців. Але, зауважує Геннадій Друзенко, Європа направляє всього шість тисяч військових до миротворчих контингентів. А на Донбасі треба хоча б 20-30 тисяч миротворців.

На жаль, Україна виключена з переговорів по місії ООН. Про миротворців розмовляють американці з росіянами. Нас, очевидно, поставлять перед фактом, що домовленість досягнута, і у Вашингтоні та Москві її вважають прийнятною,
– підкреслив Геннадій Друзенко.

Нагадаємо, спецпредставник США по Україні Курт Волкер інтерв'ю газеті "The Washington Post" заявив що США не підтримують участі громадян Росії у миротворчій місії на Донбасі.

Більш детально про плани врегулювання ситуації на Донбасі читайте в матеріалі: Пацієнт більше мертвий: чи варто далі дотримуватися мінських угод?