Російські МіГ-31К покинули Білорусь: у Повітряних силах назвали причину перекидання літаків
Росія забрала з Білорусі свої літаки МіГ-31К, які у кількості трьох одиниць базувались під Мінськом на авіабазі Мачулищі. Окупанти перекинули літаки на територію Росії.
Речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону повідомив, що росіяни вже не вперше забирають свої МіГи з території Білорусі, пише 24 Канал. Російський МіГ-31К – це носії смертоносної гіперзвукової ракети "Кинджал", яку сили ППО України поки не мають засобів, щоб збити.
Дивіться також Чим небезпечні винищувачі МіГ-31К, якими Росія "брязкає" у Білорусі
Росія проводить ротацію або регламентні роботи
Речник пояснив, що коли з Білорусі відлітають кілька МіГів, які там розташовані, це може бути ротація або певні технічні моменти. Ігнат наголосив, що росіяни вже так робили і поверталися.
Полковник припустив, що, можливо, ворожі МіГи відлітають на стаціонарні аеродроми, де базуються ці літаки.
За словами Ігната, ймовірно, їм потрібні регламентні роботи, адже техніка повинна обслуговуватися не тільки на стоянці.
Говорити про те, що вони полетіли кудись і не повернулися – не можна. Думаю, що вони все ж таки будуть повернуті,
– сказав Ігнат.
Речник Повітряних Сил ЗСУ нагадав, що повітряні тривоги, які тривають в Україні близько 20 хвилин, можуть свідчити про тренувальні польоти МіГів у Білорусі.
Також Юрій Ігнат наголосив, що загроза ракетних атак не зникла. Він розповів, що авіаційне угруповання ворога залишається на аеродромах, звідки росіяни атакують Україну. Зокрема, на різних аеродромах розосереджена стратегічна авіація.
Російські МіГ-31К покинули Білорусь: що відомо
- Про відліт всіх трьох літаків 6 квітня повідомила спільнота "Беларускі Гаюн", зазначивши, що це були судна з реєстраційними номерами RF-95194, RF-92215 та RF-92445.
- Вони базувались у Білорусі з 13 грудня 2022 року, тобто 113 днів. Також білоруси зазначили, що за цей час ці машини здійснили 39 польотів.
- До цього під Мінськом з 16 жовтня 2022 року протягом 46 днів базувались МіГ-31К. Фактична перерва у розміщенні носіїв ракет Х-47 "Кинджал" у Білорусі тривала близько двох тижнів.