Ілларіонов розповів, коли Україні очікувати дефолту

6 січня 2015, 17:11
Читать новость на русском

Екс-радник Володимира Путіна, економіст Андрій Ілларіонов прогнозує, що дефолт української економіки може настати вже в кінці січня - в лютому 2015 року.

Про це він сказав під час прес-конференції у Києві, передає кореспондент 24tv.ua.

На думку економіста, найголовніша проблема, яка зараз стоїть перед Україною, – це зростаючий ризик дефолту.

Впродовж останніх кількох місяців міжнародні резерви України, маю на увазі, валютні та золоті резерви, послідовно та достатньо швидко скорочуються. З жовтня вони знизились на суму приблизно в 4 мрдл доларів, в листопаді —на 2,5 млрд доларів. В грудні ми не знаємо цих даних, вони мають бути оголошені НБУ завтра. Однак, за попередніми оцінками, міжнародні резерви повинні скоротитись на 2-2,5 млрд доларів,
— зазначив Ілларіонов.

Крім того, за його словами, враховуючи графік виплат та обслуговування зовнішнього боргу, а також попередніх оплат російського газу, до кінця січня міжнародні резерви повинні знизитись ще на 2,5 млрд доларів — до 5 млрд.

Економіст зауважив, що у випадку якщо співвідношення ВВП України за 2014 рік, яке офіційно оприлюднять в кінці січня, та зовнішнього боргу України перевищить 60%, то у Російської Федерації з’явиться привід достроково вимагати оплату кредиту 3 млрд доларів, який в грудні 2013 року взяв Віктор Янукович.

У випадку, якщо українська сторона відмовиться від цієї дострокової виплати, це буде одночасно означати офіційний початок дефолту. Якщо Україна задовольнить вимоги російської сторони і виплатить тримільярдний кредит в січні або на початку лютого 2015 року, тоді в міжнародних резервах залишиться близько 2 млрд доларів. Але ця сума набагато менша, ніж ті вимоги, які закладені в грошову допомогу МВФ, вимоги, за якими МВФ зможе почати фінансування, надання кредитів Україні,
— сказав експерт.

На його думку, щоб уникнути дефолту, українському уряду необхідно терміново розробити зміни до Держбюджету-2015. Зокрема, необхідно домогтися нульового бюджетного дефіциту, скорочення податкового тягаря мінімум на 5% фонду ВВП і скорочення загальних державних витрат мінімум на 15% фонду ВВП.