Інститут Горгішенка прогнозує посилення парламентаризму в Україні
Джерело:
УНІАНІнститут висловлює думку, що майбутній склад Верховної Ради істотно посилить свій вплив на політичні процеси в країні, а боротьба за прохідні місця до парламенту буде конкурентною і жорсткою.
Експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава підкреслює, що нівелювання ролі Верховної Ради, що сталося за останній час, не притаманне Україні.
"Україна за своєю суттю — парламентсько-президентська республіка. Саме такий формат влади найбільш близький українській ментальності", — зазначає експерт.
У сучасній історії України Верховна Рада завжди відігравала визначальну роль у політикумі і суспільстві. Особливо сильними за своїм складом і впливом, вважає Застава, були парламенти зразка 2002 і 2006 років, і роль народного депутата також завжди була вагомою.
Експерт Інституту Горшеніна впевнений, що сьогоднішня роль Верховної Ради та її склад не відображають реальні позиції українського суспільства і розстановку сил в українській політиці.
"Сьогодні роль цього серйозного інституту зведена практично до нуля", — зазначає Володимир Застава.
Він звертає увагу, що, з іншого боку, в різних регіонах країни вже сформувався новий ешелон активних людей, які добре розуміють актуальні проблеми суспільства і мають намір використовувати найближчі вибори для входження у велику політику. На думку експерта, у разі повернення елементів мажоритарної системи, цей процес тільки посилиться.