Іранського контрабандиста зброї випустили з в'язниці в Італії
Джерело:
РИА НовостиОдного із заарештованих в Італії за звинуваченням у контрабанді зброї іранських громадян Хамід Масумінежад випущений з в'язниці, але знаходиться під домашнім арештом.
Фінансова гвардія Італії на початку березня за підозрою в контрабанді зброї заарештувала сім чоловік, у тому числі двох громадян Ірану - кореспондента іранської телекомпанії Irib 51-річного Хаміда Масумінежада і Алі Дамірчілу. МЗС Ірану назвав арешт іранських громадян "політичною грою" і 5 березня викликав посла Італії.
"В даний час Хамід Масумінежад знаходиться під домашнім арештом. Однак ми продовжуємо докладати зусиль для того, щоб його визнали невинним і остаточно звільнили ... незважаючи на домашній арешт, Масумінежад може займатися своєю професійною діяльністю", - слова Сайеда Мохамедалі Хосейні, посла Ірану в Римі.
При цьому іранський дипломат зазначив, що іранська сторона займається питанням звільнення другого іранського громадянина Алі Дамірчілу. І це питання, за його словами, "має вирішитися найближчим часом".
Арешт іранських громадян викликав негативну реакцію іранської влади. Влада Ірану звернулися до Італії із закликом вийти з політичної гри і звільнити заарештованих за звинуваченням у контрабанді зброї іранських громадян. Питанням звільнення іранських громадян особисто займався міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі, який проводив консультації з італійським колегою Франко Фраттіні.
За даними міланської прокуратури, заарештовані були причетні до незаконної поставки зброї до Ірану і порушували чинні міжнародні санкціі. Слідство у даній справі було розпочато у червні 2009 року і завершилося проведенням спеціальної операції під кодовою назвою "Снайпер".
Крім арештів у ході операції "Снайпер" у Румунії і лондонському аеропорту "Хітроу" були вилучені 300 оптичних прицілів для бойових гвинтівок з тисячної партії, яка через різних посередників повинна була в підсумку потрапити до Ірану.
За словами представників слідчих органів Італії, припинено відправку до Ірану зі Східної Європи партії трасуючих куль і вибухівки, а також деяких горючих хімічних матеріалів, використовуваних у військовій промисловості.