Перші дні після аварії та мутації: історичні фото з Чорнобиля
Джерело:
ВВСЩороку 26 квітня увесь світ згадує найбільшу техногенну трагедію людства – аварію на Чорнобильській АЕС. Рівно 37 років тому сталась аварія, що стала найбільшою ядерною катастрофою.
Український фотожурналіст Ігор Костін був одним з перших, хто знімав зруйнований атомний реактор у Чорнобилі у квітні 1986 року. У роковини трагедії опублікували його світлини 37-річної давності. Історичні знімки ВВС отримала від родини фотографа.
Дивіться також “Торік "рудий ліс" помстився росіянам”: як зірки реагують на річницю Чорнобильської катастрофи
Історичні кадри
Фотографії Костіна, які радянське керівництво дозволило публікувати лише за кілька тижнів після аварії, розійшлися світом, засвідчивши її масштаби.
Після катастрофи фотограф часто повертався до Зони відчуження, а також знімав жахливі наслідки, які радіоактивне забруднення мало на людей і тварин в Україні й Білорусі.
Ігор Костін загинув У 2015 році в автокатастрофі. Йому було 78 років.
Фото гелікоптера, який брав участь у ліквідації аварії, зняте з борту іншого гелікоптера. Перші дні після аварії.
Солдати строкової служби в ненадійних захисних костюмах зачищають дах третього енергоблока.
Фото Ігоря Костіна / LAW NET
Захисне обладнання ліквідаторів аварії часто було саморобним.
Шоста клініка у Москві приймала найважчих пацієнтів, які отримали найвищі дози опромінення. Серед них – пожежники, яких першими кинули на гасіння радіоактивної пожежі.
Ігор народився в Білорусі після катастрофи. Фото зроблене в дитячому будинку. Батьки відмовилися від нього. Білорусь, як і Україна, особливо постраждала від радіоактивного забруднення.
За даними ЗМІ, в 1990-х Ігоря всиновила жінка з Англії, яка побачила його фото в західній пресі.
Історичні світлини з Чорнобиля: фотограф Ігор Костін