Ізраїль, ОАЕ і Бахрейн підписали "Угоду Авраама": що це означає та що відомо про її зміст

16 вересня 2020, 01:59
Читать новость на русском

Важливий день для Близького Сходу: 15 вересня за посередництва глави Білого дому Дональда Трампа Ізраїль, ОАЕ і Бахрейн уклали угоди про нормалізацію відносин.

Домовленості скріпили підписами прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, глава МЗС Об'єднаних Арабських Еміратів шейх Абдалла бен Заїд Аль Нахайян та глава МЗС Бахрейну Абдель Латіф аль-Заяні, пише Times of Israel.

Нагадаємо Мирний договір з Ізраїлем погодилася укласти ще одна арабська країна

Угоди підписали трьома мовами – англійською, івритом та арабською.

Що відомо про угоду Ізраїля, ОАЕ та Бахрейну (інформація ЗМІ)

Що пообіцяв арабським країнам Ізраїль

  • Ізраїль не буде намагатися поширювати свій контроль на єврейські поселення на Західному березі річки Йордан (це один із пунктів плану США щодо врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту).
  • Мусульмани зможуть вільно відвідувати свої святині, розташовані в Єрусалимі.

Що отримає Ізраїль натомість

  • Арабські країни співпрацюватимуть з Ізраїлем у політичній, фінансовій та економічній сферах. Зокрема, ОАЕ вже відновили з Ізраїлем телефонний зв'язок та пряме авіаційне сполучення.
  • ОАЕ прийматимуть туристів з Ізраїля, а в готелях та ресторанах подаватимуть кошерну їжу.

Чим США мотивували сторони до угоди

  • США пообіцяли зняти заборону на постачання зброї до ОАЕ.
  • Ізраїль отримає за це "певну компенсацію", щоб залишатися найбільш озброєною країною регіону.
Важливо знати: Трамп назвав цей договір (формально його назва – "Угода Авраама") таким, що "змінить хід історії", але в арабському світі його вважають лише першим кроком.

Підписання мирного договору між Ізраїлем, ОАЕ та Бахрейном у Білому домі: відео

До слова, у час підписання угоди в США між арабськими країнами й Ізраїлем із Сектору Газа вилетіли дві ракети в бік ізраїльських міст Ашдод і Ашкелон. Одну з ракет ППО не перехопила і та влучила в будинок.

Тим часом президента США Дональда Трампа вже номінували на Нобелівську премію миру 2021 року – насамперед якраз за підписання мирного договору між Ізраїлем та Об'єднаними Арабськими Еміратами. Адже арабський світ, нагадаємо, жорстко протистоїть Ізраїлю вже понад 70 років.