Кандидатуру Трампа запропонував член норвезького парламенту Крістіан Тайбрінг-Джєдде. Номінацію президент отримав завдяки зусиллям щодо врегулювання затяжних конфліктів у всьому світі, повідомляє FoxNews.

Читайте також Трамп назвав прихильників Байдена "лівими екстремістами": обіцяє не допустити їх до влади

Детальніше про вчинок Трампа

Тайбрінг-Джєдде надіслав листа до Нобелівського комітету, в якому наголосив, що адміністрація Трампа відіграла важливу роль у тому, щоб налагодити відносини між Ізраїлем та ОАЕ. Він похвалив Трампа за виведення військ з Близького Сходу. Парламентар також додав, що президент США доклав більше зусиль задля створення миру між країнами, аніж інші номінанти на премію в цій категорії.

Трамп перервав 39-річну серію американських президентів, які або починають війну, або втягують Сполучені Штати в міжнародний збройний конфлікт. Люди, які отримали Премію миру за останні роки, зробили набагато менше, ніж Дональд Трамп. Наприклад, Барак Обама нічого не зробив,
– написав Тібрінг-Джєдде

Це вже друга номінація Трампа

Зауважимо, що це не перша така номінація Трампа, оскільки Тайбрінг-Джєдде подав її разом з іншим норвезьким чиновником ще у 2018 році після саміту президента США з лідером КНДР Кім Чен Іном у Сінгапурі. Тоді Трамп так і не отримав премію. Лауреатами Нобелівської премії миру в 2018 році стали хірург Денис Муквеге і правозахисниця Надя Мурад.

Читайте також "Я заслужив Нобелівську премію": Кадиров образився на введені проти нього санкції

Що відомо про угоду, за яку Трампа висунули на премію

  • Арабські держави заперечують утворення Ізраїлю як держави на Близькому Сході. Вони виступають проти існування такої держави і відмовляються гарантувати права місцевих мусульман у ній.
  • В серпні за посередництва Трампа Ізраїль та Об'єднані Арабські Емірати уклали мирний договір. ОАЕ стали першою державою Персидської затоки, яка утворила дипломатичні відносини з Ізраїлем. Однією з умов підписання договору стало те, що Ізраїль погодився не анексувати частину Західного Берега річки Йордан, яку палестинці хочуть бачити частиною своєї майбутньої держави.
  • ОАЕ стали третьою арабською країною, яка офіційно визнає Ізраїль. До цього мирну угоду з Ізраїлем уклали Єгипет (1979) і Йорданія (1994).