УКР РУС
1 липня 2020, 12:14
2

Камери на дорогах: чи стали українці більш дисциплінованими

Порушення правил дорожнього руху в Україні фіксують камери. Від 1 червня система автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР запрацювала повноцінно.

Автор громадянської ініціативи "ЗупиниЛося" Костянтин Андріюк розповів у прямому ефірі на 24 каналі, що камери змогли повпливати на водіїв.

Важливо З 1 липня керування авто напідпитку стає кримінальним злочином і зростають штрафи

"Насправді це настільки приємно бачити той момент, коли їдеш і знаєш, що попереду камера фотофіксації. Тоді боковим зором дивишся, а там Range Rover їде зі швидкістю 55-60, поруч з ним Lanos, Mercedes, Porsche Cayenne. І всі їдуть акуратненько", – повідомив Костянтин Андріюк.

Він додав, що так працює вся цивілізована Європа. Ці камери поставили для того, щоб зменшити кількість ДТП. В Україні найбільша кількість аварій у всій Європі.

Ці камери фотофіксації покликані для того, щоб зменшити кількість ДТП і врятувати людські життя. Весь цивілізований світ дійшов до того, чим менша швидкість, тим менша кількість ДТП та менша травматичність,
– пояснив Костянтин Андріюк.

Автор громадянської ініціативи "ЗупиниЛося" навів приклад Брюсселю, де збираються вводити максимально граничну швидкість по місту – 35 кілометрів на годину.

"Там науковці поміряли і з’ясували, що при швидкості 35 кілометрів, навіть, якщо авто, не гальмуючи, наїде на пішохода, то він лишиться живий. Можливо, десь переламає ногу, якщо невдало впаде, але лишиться живий. Там людина – найвища цінність", – пояснив Андріюк.

Читайте також Якими будуть нові штрафи за порушення ПДР для водіїв у 2020 році

Він зазначив, що ми не можемо порівнювати повністю Брюссель та Київ, тому що розміри столиці Бельгії не такі великі. Проте до цього треба прагнути, щоб всі громадяни були в рівних умовах.

Зверніть увагу!

З 1 червня в Києві та Київській області працюють камери автоматичної фіксації. Вони виявляють порушення швидкісного режиму на дорогах.


Камери автофіксації / Інфографіка 24 каналу