"Шанси були невеликі": як канадські дослідники знайшли на льодовику загублені у 1937 році камери
Джерело:
CNNДослідникам з Канади вдалося знайти 3 камери, які 85 років тому залишили на льодовику двоє скелелазів. Дві з них виявилися навіть не пошкодженими.
Плівки дослідники відправили на експертизу. Дивовижну історію про пошук зниклого обладнання на льодовику, читайте далі.
Цікаво Вчені використали реальний зразок місячного ґрунту для створення ракетного палива
Передісторія про те, як камери опинилися на льодовику
1937 року скелелази Уошберн та Роберт Бейтс вирушили на особливу місію. Чоловіки мали піднятися на гору Лукані, що є третьою за висотою у Канаді.
На той час це була остання не підкорена ними вершина Північної Америки, заввишки 5 240 метрів. Однак Уошберн та Роберт Бейтс так і не піднялися на гору.
Річ у тім, що через доволі теплу погоду на льодовику утворилася сльота. Пілот, який мав забрати чоловіків, відмовився це робити, адже літак застряг.у мокрому снігу.
Чоловікам довелося йти пішки понад 240 кілометрів до найближчого населеного пункту. Через це вони залишили на льодовику 400 кілограмів спорядження.
Читайте також Найкраще місце для життя на Марсі – печери: вчені вже шукають зручні варіанти для астронавтів
Як канадським дослідникам вдалося знайти втрачені Уошберном та Робертом Бейтсом речі
Історію Уошберна та Бейтса описали у книжці "Втеча з Луканії", яку прочитав канадський дослідник Гріффін Пост. Разом з командою та науковцями Оттавського університету Пост 18 місяців досліджував усі можливі джерела та картувавання льодовиків, щоб зрозуміти, де за ці роки міг опинитися сховок науковців.
Після ретельної кількарічної підготовки, дослідники прибули на льодовик. Їхня експедиція тривала тиждень.
Що цікаво, перші шість днів пошуків не дали результатів. Однак на сьомий день пошуковій групі таки пощастило знайти втрачений "скарб".
Шанс того, що ми знайдемо такий маленький сховок на такому величезному льодовику, був невеликим. Усі втратили надію, тому це було справді епічно. Було здивування, недовіра та величезне полегшення",
– розповідає одна з дослідниць.
Серед віднайденого обладнання було 3 камери. Одна з них була пошкоджена, проте ще 2 виявилися робочими.
Тепер працівники Оттавського університету спробують повернути відзнятий матеріал. На жаль, віддати обладнання їхнім власникам уже не вийде, адже Уошберн та Бейтс померли ще у 2007 році.
Дивовижні кадри з експедиції / Фото CNN
Зверніть увагу Дослідники вважають, що під поверхнею Марса може бути захована "бактерія Конан"
На станції "Академік Вернадський" зафіксували рекордну кількість снігу
- Будівлю станції добряче замело снігом. Метеорологиня 27-ої Української арктичної експедиції Анжеліка Ганчук розказала, що по даху станції ходять пінгвіни.
- Деякі замети на території сягають 6 метрів висоти. Вчені прогнозують, що надалі ця цифра тільки ростиме, а снігові опади посиляться.
Актуально – Науковиця із США розповіла про те, як країни Заходу ставляться до ядерного шантажу Росії: дивіться відео