Бійці АТО, перш ніж отримати допомогу, проходять бюрократичне пекло

7 листопада 2014, 18:50
Читать новость на русском

"Кіборг"-фельдшер пройшов пекло донецького аеропорту та урятував з півтори сотні життів. А зараз оббиває бюрократичні пороги, намагаючись отримати статус учасника АТО та належну йому допомогу.

Фельдшер-акушер у мирному житті Олександр Калій на війні став універсальним медиком, від якого залежали життя товаришів. Був він і хірургом, і травматологом, і навіть психологом. А як бійцю 93-ї окремої механізованої бригади Олександрові доводилося відбивати атаки ворога й водночас надавати першу медичну допомогу безпосередньо на полі бою. Він був серед тих самих "кіборгів", які захищають донецький аеропорт. Там він і отримав свій позивний "Хрещений батько".

В останньому бою Олександр і сам був поранений. Тричі. У військовому госпіталі його прооперували? і саме тут "кіборг" зіткнувся з першими проблемами. Відповідно до виписки – у нього виявилося не бойове поранення, а... захворювання.

Щоб отримати грошові компенсації та інші пільги, учасникові АТО потрібно підтвердити статус, розповідає "кіборг". В обласному військкоматі йому видали довідку про те, що він є учасником бойових дій, але виявилося, що й цього документа для отримання пільг недостатньо.

Факт перебування в зоні АТО та участь у бойових операціях, кажуть у військкоматі, треба підтвердити численними довідками. Це і посвідчення, і військовий квиток, і медичні довідки про лікування, про поранення, про контузії та хвороби. І хоча вже створені спеціальні комісії, але вони поки жодному учаснику бойових дій у Харківській області посвідчення учасника АТО не видали.

Усі довідки ще потрібно завірити печаткою Міністерства оборони. Тож у пошуках грошей на теплий одяг, медичні препарати, реабілітацію, і навіть роботи, українським військовим досі доводиться сподіватися лише на себе і на волонтерів, запевняє "кіборг".