Для бійців АТО розробляють броню з сапфірів
Міцніша, тонша і легша за попередників. Сапфірова броня - чи не найкраще уберігає життя наших воїнів. А створюють її науковці Харківського інституту монокристалів.
Вирощувати сапфір починають з підготовки вихідного матеріалу – шихти. Сапфір народжується за тиждень або два - залежно від розміру. Далі науковці працюють над створенням прозорої броні.
Перший шар – це зміцнене скло, потім сапфір, зміцнене скло і полікарбонат, який запобігає вже наступні. Коли сапфір вже сплющує кулю, полікарбонат не дозволяє осколкам потрапити на людей, які захищені в бронетехніці,
— пояснюють науковці.
Таке кількашарове скло у два з половиною рази легше і тонше за стандартну броню. Воно захищає і старі бронемашини, і нові Дозори-Б.
В Інституті кажуть, що завдання сапфіра саме розплющити цю кулю, тобто затупити її, зменшити кінетичну енергію, щоб вона далі не рухалася. Передбачається, що така броня витримує трикратне влучання.
Окрім бронемашин, в Інституті удосконалюють і захист військової авіації. Сапфір використовують для підкладки інфрачервоних світло-фільтрів, які здатні обманювати самонавідні ракети.
Прозорі пластини уже пройшли випробування на Сході. У жоден оснащений ними вертоліт ракети не поцілили.
До слова, нещодавно повідомлялося, що український "Укроборонпром" увійшов до рейтингу 100 найбільших оборонних компаній світу.