На Харківщині злочинна група підробила понад 40 тисяч ПЛР-тестів та ковід-сертифікатів
Джерело:
Нацполіція ХарківщиниКіберполіція викрила нову злочинну групу, яка підробляла ПЛР-тести та ковід-сертифікати на Харківщині. Щомісячний прибуток зловмисників сягав 4 мільйони гривень.
Вартість підробленого тесту становила 400 гривень, а COVID-сертифікат коштував 1500 гривень. Про це розповіли 20 жовтня.
До теми Підробляли ПЛР для виїздів за кордон: на Харківщині викрили турагентство та медлабораторію
Шукали клієнтів онлайн
Десятеро осіб у соцмережах приймали замовлення щодо виготовлення ПЛР-тестів на коронавірус, а також COVID-сертифікатів.
Замовники не проходили жодних досліджень та не робили щеплення, а лише надавали свої дані для оформлення документів. Серед клієнтів були й туристичні агенції. Вони перепродавали сертифікати та тести ще за вищою ціною.
40 тисяч довідок і 500 сертифікатів
За даними слідства, злочинна група працює близько 1 року. За цей час зловмисники встигли виготовити понад 40 тисяч довідок та близько 500 сертифікатів.
Підробили понад 40 тисяч документів / Фото Нацполіції
Їхній щомісячний прибуток сягав 4 мільйони гривень. У своїй діяльності фігуранти незаконно використовували логотип медичної лабораторії та печатки різних лікарень.
Поліцейські провели 23 обшуки у житлах фігурантів, їх автомобілях та в офісах на території Київської, Харківської та Запорізької областей.
Вони вилучили комп’ютери, телефони, банківські картки, грошові кошти, печатки та штампи медичних закладів, а також особисті печатки лікарів.
Поліцейські вилучили печатки лікарів і медзакладів / Фото Нацполіції
Зверніть увагу Хто перевірятиме COVID-сертифікати у червоній зоні і як каратимуть за підробку
Що загрожує зловмисникам
Семеро зловмисників, серед яких був організатор, затримали. Поліцейські відкрили кримінальне провадження за статтями:
- ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів),
- ч. 3 ст. 190 (шахрайство),
- ч. 3 ст. 229 (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару),
- ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.
За скоєне зловмисникам може загрожувати до 8 років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.
Злочинна група підробляла ПЛР-тести та ковід-сертифікати: відео