Щоб запобігти майбутнім трагедіям: у Раді напрацюють законопроєкти після пожежі у Харкові

22 січня 2021, 12:04
Читать новость на русском

Після жахливої пожежі у харківському будинку для літніх людей, що сталася 21 січня, парламентарі напрацюють кілька законопроєктів. Вони допоможуть уникнути подібних трагедій у майбутньому.

Водночас голова Верховної Ради наголосив, що в українському законодавстві вже є необхідні закони. Щоправда, не всі їх виконують належним чином. Про це він сказав в ефірі одного з українських телеканалів, пише 24 канал.

Важливо Пожежа у будинку престарілих у Харкові: все, що відомо – фото, відео

Разумков заявив, що у Верховній Раді вже напрацьовують кілька законопроєктів щодо запобігання таких трагедій, як пожежа у Харкові.

Паралельно з цим є ще кілька законопроектів, які, я сподіваюся, будуть найближчим часом підготовлені профільними комітетами, надані Верховній Раді й розглянуті,
– додав Разумков.

Він підкреслив, що в подібних питаннях повинна бути спільна робота парламенту і всіх інституцій, щоб таких випадків не траплялося.

Напередодні Денис Шмигаль доручив також провести в Україні перевірки пожежної безпеки у закладах розміщення – готелях, пансіонатах, хостелах та будинках розміщення літніх людей.

Основні версії пожежі

Наразі правоохоронці перевіряють 3 основні версії пожежі, серед них:

  • підпал;
  • необережне поводження з вогнем у побуті й електроприладами;
  • замикання електромережі.

Що відомо про трагедію у Харкові

  • Займання виникло на другому поверсі житлового будинку за адресою Нижня Гиївська, 150, що у Харкові. Раніше його переобладнали під будинок для літніх людей.
  • Рятувальники боролися з вогнем на площі у 100 квадратних метрів. Загоряння ліквідували спільними зусиллями 50 рятувальників та 13 одиниць спецтехніки.
  • Серед основних версій трагедії: необережне поводження з електрообігрівачами, підпал та замикання електромережі.
  • За інформацією Харківської ОДА, в будинку проживали 33 людини: 18 осіб вдалося врятувати, але ще 15 людей, на жаль, загинули.
  • Правоохоронці вже затримали 4 людей. Серед затриманих: власник домоволодіння, орендар будинку та його дружина, адміністратор, який координував роботу "Золотого часу".
  • 22 січня президент Володимир Зеленський прибув на місце пожежі у Харкові. Він зазначив, що 23 січня в Україні оголосять загальнонаціональний день жалоби. Відповідний указ Зеленський підпише найближчим часом.