Томенко: Під час Євро-2012 програму "максимум" ми не реалізували
8 червня 2013,
11:00
Читать новость на русском
За словами нардепа Миколи Томенка, Євро-2012 в Україні мав позитивний вплив завдяки нашим людям.
"Адже коли ми проводили соціологічні дослідження, то найбільше запам'яталися дружелюбність, толерантність, ввічливість, вихованість, оптимізм українців. А що найбільше не запам'яталося: міліція, чиновники, дороги і все на світі. Умовно кажучи, влада точно не пройшла випробування і, все що вона планувала, зробила не правильно, з рівністю до навпаки: будувала стадіони не там, де потрібно було будувати, аеропорти – не такі, як потрібно було будувати, я вже не кажу про завищені кошториси, суми й так далі, бо не хочу політизувати усю цю історію", – вважає Томенко.
Проте, на його думку, українці і суспільство точно пройшли випробування, бо люди зарядилися тим, що вони повинні показати себе кращими, аніж вони є насправді.
Так, ми багато дозволяли іноземцям – це наша ментальна риса. Я, як автор закону про заборону спиртних напоїв у громадських місцях, бачив, як скрізь розпивалися спиртні напої, і, відверто кажучи, закрив очі на час проведення Євро-2012. Я не писав ніяких скарг, не виступав із заявами, що не виконуються закони, хоча, мабуть, це – не правильно, бо я ментально також, як середньостатистичний українець, хочу, аби гостям було зручніше в Україні, а не, щоб вони виконували наші закони. Але, можливо, для нас, як для молодої де-юре, держави, було важливо показати, що люди повинні себе комфортно почувати,
– гадає народний обранець.
Він також каже, що завжди згадує Миколу Костомарова, який казав, що за часів Київської Русі у Києві усі себе почували впевнено й спокійно, адже було дуже демократичне і толерантне ставлення до представників як Сходу, так і Заходу, як до представників однієї віри, так і до іншої.
Торговці, дипломати любили приїжджати до Києва. Цю місію Києва, як міста толерантного, вихованого і демократичного, я думаю, ми презентували точно. Думаю, Харків, Львів і Донецьк також старалися. Це – програма "мінімум", програму "максимум" ми не реалізували. Вона мусила б показати більше про країну, її можливості. Тобто, практично іноземці за своєрідних обставин не відвідали майже жодного музею. Варто було б пояснити: старшим людям – піти туди, молоді – туди,
– припустив Микола Томенко.
– припустив Микола Томенко.
Якщо приїхали шведи, наводить приклад депутат, то їм варто було б показати якісь елементи українсько-шведських відносин, тоді як англійців потрібно було не лякати Донецьком, а запрошувати, бо "засновник Донецька – Джон Джеймс Юз – із Великобританії, він валлієць, саме він створив місто, яке називалося Юзівка".
"Потрібно робити висновки із помилок: події такого рівня, коли використовуються бюджетні кошти, повинні, очевидно, давати більший позитив і результат, аніж дало Євро-2012", –підсумував Томенко.