Як працюватиме перший в Україні "Соціальний готель"
Перший в Україні соціальний готель відкрили у Харкові. Тут можуть зупинитися вимушені переселенці і харків’яни, які постраждали від стихійного лиха, аварії чи пожежі. Гроші на готель виділила Німеччина і мерія Харкова.
За 3 роки конфлікту на Донбасі у територіальний центр в Харкові зверталися тисячі внутрішньо переміщених осіб. Тут навіть облаштовували тимчасові місця для ночівлі та проживання. Тепер людей у скруті направляють у сусіднє крило до "Соціального готелю". Такий в Україні єдиний у своєму роді.
Пожити тут можуть харків’яни, що втратили житло через пожежу чи вибух. Востаннє такого розселення потребували погорільці з багатоповерхівки на вулиці Ощепкова у 2012 році. Також готель приймає людей із зони АТО.
У нас 19 номерів, всі різні. На першому поверсі у нас 6 номерів, 3 номери для інвалідів. Один номер у нас екстрений, для оперативного заселення, на випадок непередбачуваних ситуацій. Він у нас завжди вільний,
– розповідає адміністратор "Соціального готелю" Наталя Неведрова.
За місце в кімнаті доведеться заплатити приблизно 50 гривень. В особливих випадках житло буде безкоштовним. Після 90-та днів ціна за проживання збільшується до майже 100 гривень на добу.
"Якимсь сім’ям ми дамо можливість пожити деякий час безкоштовно, в залежності від ситуації. Після 90 днів перебування оплата почне підніматися", – зауважив заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.
У готелі є дві кухні на поверх, посуд, кімната відпочинку. А душові та санвузли обладнані також і для людей з обмеженими можливостями. У кімнаті можуть жити від 2 до 5 людей. Якщо звертається родина, то їх заселяють в один номер. Одночасно в готелі можуть жити 50 людей.
На ремонт приміщень, обладнання і меблі німецький уряд і федеральна приватна компанія витратили 11,5 мільйонів гривень. Мерія ж профінансувала ремонт покрівлі, фасаду та благоустрій подвір’я хостелу.
Я був тут під час обладнання будинку і різниця величезна. Я думаю, цей проект дуже добре реалізований і наші гроші раціонально використали,
– поділився генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Вольфганг Мессінгер.
Запрацює готель вже з січня, але у випадку форс-мажору прийматиме відвідувачів вже зараз. Це третій проект, на який Німеччина виділила кошти. До цього у Харкові відкрили модульне містечко для переселенців і соціальний центр "Сім’я".
У планах на 2018 рік – створити проект центру для людей із порушенням опорно-рухового апарату.