Який вигляд мають відремонтовані дороги України: цікаве відео
На Харківщині, Львівщині та Києві дороги ремонтували впродовж останніх трьох років. Три роки це – мінімальна гарантія, яку виконавець може дати на ремонт. Журналісти 24 каналу перевірили, чи витримали автошляхи бодай мінімальне випробування.
Львівщина
На Львівщині декілька десятків кілометрів автошляху між Червоноградом та селом Великі Мости відновили у 2015 та 2016 роках. Однак, полотно уже почало руйнуватися. Дорогу нищать фури, які цим шляхом їздять до Польщі.
Читайте також: Силовики обшукують Автодори у 15 областях України
"Поклали два шари асфальту і дорога тримається. Є деякі ділянки на яких вже вилазять горби", – сказав голова ГО "Дорожній контроль Захід" Олександр Клімов.
До прикладу, трасу, за 20 кілометрів від Нововолинська, відремонтували декілька тижнів, тому щебеню не пожалкували.
"Це великий ризик на виникнення ДТП. Щебінь дає можливість автомобілю злетіти з дороги", – пояснив Клімов.
Харківщина
Національною дорогою Н-26 Чугуїв – Мілове, що пролягає Харківською та Луганською областями, влітку проїздить до 15 тисяч авто на добу. У місцевому автодорі похвалились, що трасу поступово ремонтують.
За 2016 і 2017 роки ми відновили 33 кілометрів дороги. У 2018 році – 70 кілометрів,
– зазначив Перший заступник начальника Служби автомобільних доріг Харківської області Сергій Пляка.
Однак водій Михайло розповів, що перед Купянськом на новій трасі нема розмітки, навіть тимчасової. А ще не встигли насипати з"їзди з трас.
Київ
Повітрофлотський проспект капітально ремонтували торік. Водій Роман поділився, що цієї трасою їздить ледь не щодня, а тому зазначив, що зробили на трієчку.
Верхній шар він з якимось порами, ямами, там видно, що якась смола не вимішана. Тобто це не на багато років покриття,
– заявив водій.
Вулицю Теліги ремонтують другий рік. Спершу здається, ремонт, нібито, й гарний.
"При невисокій швидкості пересування автомобілю були певні вибоїни і нерівності поверхні. Їх можливо не видно неозброєним оком, але вони відчувалися. Також є питання щодо щільності шару верхнього покриття", – розповів керівник проекту "УкрЯма" Григорій Кравцов.
Ремонт закінчився, а вже є перша яма. Згідно зі стандартами, вибоїни, завглибшки понад шість сантиметрів, потрібно латати впродовж десяти днів. А глибина нової ями – вісім сантиметрів.
І експерт, і водій наголосили, що ремонти – середньої якості. Минулого року, як і позаторік неякісно відремонтували третину доріг. Прем'єра це розлютило настільки, що уряд ініціював створення чорного списку недобросовісних підрядників. А компанії зобов'язали власним коштом виправляти помилки.