НАТО може застосувати 5 статтю через кібератаки Росії на одну з країн Альянсу

10 липня 2024, 12:21
Читать новость на русском

Високопосадовець Альянсу на полях саміту у Вашингтоні, який розпочався у вівторок, 9 липня, зазначив, що кібератаки й гібридні операції Росії у Європі можуть викликати відповідну реакцію. В НАТО припускають, що одна з країн Альянсу через це може попросити захисту за 5 статтею.

Також високопосадовець Альянсу додав, що насамперед все залежить від Росії і того, які дії вона вчинятиме. У галузі кібернетики деякі речі можуть вийти навіть за межі 5-ї статті.

Дивіться також У НАТО оцінили здатність Росії розпочати черговий наступ

У НАТО відреагують на спроби Росії дестабілізувати Європу 

Наразі поки жодна з країн не звернулася з таким запитом до Альянсу, аби захиститися від атак агресора. 

У кінцевому підсумку все залежить від того, які дії продовжуватиме вчиняти Росія. Для нас це дуже зрозуміло, ми знаємо, що у сфері кібернетики, речі можуть перейти за межі п’ятої статті, так само і гібридні диверсійні операції,
– сказав посадовець.

Водночас під час зустрічі із представниками оборонного комплексу генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на тому, що цього тижня будуть оприлюдненні рішення щодо подальшого зміцнення партнерства у всьому світі. Це необхідно для досягнення головної мети НАТО – запобігти війні та зберегти мир, забезпечуючи надійне стримування.

Що означає 5 стаття

Колективна оборона – Стаття 5. Головним принципом колективної оборони є те, що напад на будь-яку з держав-членів Альянсу розглядається як напад на них усіх. У разі введення в дію Статті 5, держави-члени Альянсу можуть надавати будь-яку допомогу, яку вважатимуть необхідною. Це є обов’язком кожної окремої країни. І кожна з них окремо вирішуватиме, яку саме допомогу вважає доцільною відповідно до обставин.