Ким був закатований Юрій Вербицький: цікаві факти

9 листопада 2017, 22:04
Читать новость на русском

Юрій Вербицький не мав стосунку до політики. Він був науковцем, захоплювався альпінізмом. Але, коли розпочався майдан, осторонь бути не міг.

"Порядна людина, справжні інтелігент, добрий, він любив життя, любив гори", – зазначив альпініст, друг Роман Голов'як.

Читайте також: У Києві познущалися над пам'ятником Героям Небесної Сотні

А ще багато посміхався і завжди був готовим допомогти, згадують друзі, з якими разом займався альпінізмом.

Львів'янин Юрій Вербицький, кандидат фізико-математичних наук, сейсмолог, і батько доньки Уляни. Багато подорожував та підкорював гірські вершини. До політики стосунку не мав.

Він був така людина, що не пив, не курив, не мав якихось дурних іде й у голові. Йому для того, щоб спокійно жити не потрібно було ворога уявного, чи неуявного. В нього не було якихось конфліктів з органами державного самоврядування,
– поділився враженнями Юрій Палій.

Та коли почалась Революція Гідності в столиці, не міг залишитися осторонь. На Майдані допомагав волонтерам на кухні. У ніч на 21 січня отримав поранення в око. Ігор Луценко, тоді член Ради Майдану, відвіз його до Олександрівської лікарні.

Саме звідти їх обох і викрали. Катували, а потім побитих викинули у Бориспільському лісі. Ігорю Луценку вдалося врятуватися. Юрій Вербицький загинув.

Значить, спочатку разом допитували з елементами насилля. А потім розтягнули по різних кінцях лісу, я лише чув, що дуже пресують цього Юрія. Чому пресують його, а не мене? Він виявився львів'янином. А для цих людей, які нас викрали, львів'яни є, як вони висловилися, – певна каста ворогів,
– прокоментував нардеп Ігор Луценко.

Катів розізлила стійкість Юрія, припускають друзі.

"Ця людина дійсно не була боягузом у жодному разі. Вона вміла дивитися в очі небезпеці. Він вмів побороти страхи і біль", – зазначив друг Юрій.

Проводжали в останню путь Юрія Вербицького всім Львовом. Поховали Героя Небесної сотні на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань.

Нагадаємо, Апеляційний суд у столиці розглянув скаргу підозрюваного у вбивстві Героя Небесної сотні – Юрія Вербицького. Арешт підозрюваного в організації й координації викрадення Юрія Вербицького й Ігоря Луценка під час подій Майдану в 2014 році Олександра Волкова визнали законним.

21 січня 2014 року, активних учасників Майдану – Ігоря Луценка і Юрія Вербицького невідомі викрали з Жовтневої лікарні Києва. Чоловіків катували. Ігоря Луценка згодом відпустили, а тіло Юрія Вербицького знайшли 22 січня 2014 року в лісі під Києвом. За версією міліції, він помер від переохолодження. За даними слідства, до злочину причетні 13 осіб.