Собачий ніс – знає: у Кінологічному навчальному центрі похвалились здобутками вихованців
Завдяки службі собак на державних кордонах, щороку виявляють контрабанду. Кінологи вчать виявляти собак не лише заборонені товари, а й коронавірус. Також існують різні собачі професії, які підбирають псам відповідно до їх "природній талантів".
Джерело: "Кордон.UA" на 24 каналі
Собаки володіють різними професіями, як і люди. Щоправда, для цього їм не треба вивчати підручники. Природні таланти чотирилапих ретельно відточують особливим дресируванням.
У попередньому випуску Видворення з України: як повертали додому мігрантів зі Шрі-Ланки
Професії собак
Серед відомих собачих професій виділяють такі:
- поводирі;
- пожежники;
- мисливці;
- слідчі.
Для прикордонника собака не просто "друг", а надійний партнер і незамінний помічник у службі. Собаку, що відкликався на ім'я Теро, безжально вбили. Кінолог знайшов свого помічника мертвим у підвалі власного будинку. Вочевидь, розлючені контрабандисти вирішили у такий спосіб помститися ворогові.
Собака Теро
За життя собака Теро розкрив чимало контрабандистських злочинів.
- У травні 2016 року на пункті пропуску "Лужанка", на українсько-угорському кордоні, Теро не пропустив через кордон українця із дипломатичним паспортом. З'ясувалося, що мікроавтобус вщент набитий цигарками.
- У червні 2020 року пес знову "нанюхав" дипломатів на кордоні з Румунією. У пункті пропуску "Дякове" 2 диппредставників з Монголії намагалися вивезти з України майже 30 тисяч пачок цигарок.
Ті випадки вкотре підтверджують незамінну роль чотирилапих помічників на кордоні. Проте справжня запорука успіху – це командна робота.
Прикордонний пес Теро / Скриншот з відео
Секрет співпраці з твариною
Як розповів начальник відділу кінологічного забезпечення адміністрації Держприкордонслужби Михайло Вдовенко, взаємодія кінолога із собакою дозволяють виявити контрабандні або заборонені товари.
У Прикордонній службі собак навчають за двома напрямками: спеціальні та розшукові.
- Спеціальні: шукають заборонені речовини. Зокрема наркотики, зброю, вибухівку або цигарки.
- Розшукові: ловлять охочих незаконно перетнути кордон – нелегальних мігрантів чи контрабандистів.
Існує ще одна "собача" професія, про яку мало кому відомо. Це – пошуково-штурмові собаки. Їх не злякати ані пострілами, ані вибухами. Головне їх завдання – знайти, знезброїти та затримати злочинців. Рятуючи своїх колег-спецпризначенців, пес-штурмовик без вагань піде і у вогонь, і під кулі.
Всі заняття повинні бути динамічними, з великою кількістю різноманітних сильнодіючих на собаку подразників. Собака повинна бути рухливою, вміти долати різноманітні перешкоди, не боятися пострілів, атакувати людину зі зброєю тощо,
– розповів Вдовенко.
Собаки і COVID-19
За прикладом Європейського Союзу, Україна розпочинає експеримент з виявлення хворих на COVID-19 з допомогою службових собак. За словами вчених, інфіковані цим вірусом мають специфічний запах.
Як розповів Вдовенко, в аеропортах та пунктах пропуску з людей будуть брати мазки з шиї. Якщо собака відчує запах хворої людини, то вона спрацює, "позначить якимось способом". Весь процес виключає будь-які контакти собаки із хворим, тож шанси заразитися – фактично нульові.
Досягнення собак у 2021 році
Навчають прикордонних собак у Кінологічному навчальному центрі на Львівщині. Саме тут вони стають справжніми професіоналами. У лютому 2021 року на пункті пропуску "Сеньківка", що на Чернігівщині, чотирилапа помічниця Лола знайшла у чоловіка – 300 грамів марихуани.
Кінолог з собакою / Скриншот з відео
Схожий випадок трапився нещодавно і на Харківщині, у пункті пропуску "Гоптівка". Прикордонний пес знайшов наркотичну схованку у мешканця окупованого Донецька. У підсумку – 26 прихованих пігулок з амфетаміном.
Також у випуску:
- За 2020 рік під час патрулювання у територіальних водах України прикордонники вилучили понад 63 кілометрів заборонених сіток та майже 15 тонн риби і морепродуктів. Такий незаконний вилов риби призводить до вимирання окремих видів тварин.
- У Держприкордонслужбі з'явилась супермашина. Її унікальні можливості забезпечує високоточне обладнання і тепер підроблені документи можна визначати миттєво й на місці.