Росія – фішка, якою дуже зручно грати: як Китай використовує її в своїх інтересах

8 вересня 2023, 23:12
Читать новость на русском

Китай використовує Росію для вирішення власних проблем. Він будує альтернативу великим світовим організаціям та має покращувати свою економіку.

Про це 24 Каналу зазначив політтехнолог Борис Тизенгаузен. Поруч з Китаєм стоять ті країни, які продовжують підтримувати Росію, зокрема у плані торгівлі.

Дивіться також Росії конче потрібна зброя: хто може завадити її постачанню з КНДР

Як Китай використовує Росію

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, цивілізований світ мав можливість відправити у забуття країну-агресорку. Мовиться про санкції, блокування на ринку і так далі. Але деякі країни вирішили скористатися цим на свою користь.

"Такі країни як Індія вирішили купувати у Росії, коли ніхто не купує, платити рупіями. А Росія погоджується, бо у неї немає інших варіантів", – зазначив політтехнолог.

Борис Тизенгаузен про політику Китаю: дивитись відео

Тож, Індія та ті країни, що підтримують Росію в плані торгівлі, знаходяться в умовній орбіті Китаю. Вони сприймають це як гру проти США та усього колективного Заходу.

"Існує два протилежних табори: Китай і США. Китай на базі БРІКС будує альтернативу G7, G20 – формує великий блок напротивагу США та колективному Заходу. Світ поляризується і це дуже серйозні загрози", – наголосив Тизенгаузен.

За такої гри Росія використовується як інструмент того ж Китаю. Він піклується про свою економіку, яка останній час переживає складні часи.

Росія – фішка, якою зручно грати для Китаю. Підсунув, всі сперечаються, летять перемовники зі США, Європи. Відсунув – більш агресивна політика починається. На жаль, вбивство мирних громадян і незаконна війна, яку розпочала Росія проти України, у великій політиці – один з аргументів і один з інструментів вирішення своїх власних проблем,
– резюмував Тизенгаузен.

Політика Китаю: останні новини

  • Росія може втратити території. Китай промацує її готовність до певних поступок. Це своєрідна плата за допомогу в обході санкцій. Пекін поступово витісняє Росію з Центральної Азії і робить її залежною.
  • Китай начебто тримає нейтральну позицію щодо війни в Україні. Утім, він не дозволяє Росії впливати на себе. Спостерігається протистояння між цими двома країнами.
  • Разом з цим цьогоріч торги між Росією та Китаєм перевищать 200 мільярдів доларів. А з червня 2022 по червень 2023 року у понад три рази зріс експорт товарів, які можуть використовувати у військовій сфері.