Китай шантажував Україну вакцинами проти COVID-19, і та піддалася, – AP

26 червня 2021, 04:14
Читать новость на русском

Джерело:

Associated Press

У червні 2021 року Китай натиснув на Україну, погрожуючи не надіслати чергову партію вакцин проти COVID-19. А все для того, щоб Україна відкликала свою підтримку міжнародної заяви про порушення прав людини у Китаї.

Щонайменше, так стверджують журналісти зі США з посиланням на джерела в дипломатичному корпусі. Щоправда, вони погодилися говорити на цю тему тільки на умовах анонімності.

До слова У Байдена допустили ізоляцію Китаю через розслідування щодо COVID-19: реакція Пекіна

Україна могла піддатися на шантаж Китаю

22 червня на засіданні Ради ООН із прав людини у Женеві Україна (як і ще 44 країни) приєдналася до заяви Канади щодо Китаю.

  • У документі сформульована вимога негайно надати незалежним спостерігачам доступ до регіону Сіньцзяня, де китайська влада начебто чинить репресії уйгурів і мусульман.

Однак вже 24 червня Україна відкликала свій підпис.

  • Так от, американські журналісти стверджують: на такий крок Київ пішов через те, що Пекін пригрозив заблокувати заплановану поставку 500 тисяч доз вакцин проти COVID-19.

Про це АР розповіли дипломати з двох країн на умовах анонімності. Агентство одразу ж звернулося по коментар до Києва та Пекіна, але відповіді на момент публікації матеріалу не отримало.

Що примітно: одразу на підтримку Китаю виступила тільки Білорусь – начебто від імені понад 60 країн. Утім, ООН переліку цих країн не отримала.
  • У Китаї ж запевнили, що не 60, а цілих 90 країн на їхньому боці, і що слова про репресії – це брехня. А Канаді ж порадили зайнятися розслідуванням загибелі індіанців.

Зауважимо, що з цього приводу лунали й публічні заяви дипломатів. Зокрема, 25 червня заступниця держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд сказала таке (якщо вірити ТАСС):

Україна стала жертвою Китаю, коли проголосувала в Раді ООН із прав людини за рішення по Синьцзяну. Поставка 500 тисяч вакцин проти коронавірусу з Китаю була скасована.

Читайте також Переслідування та тортури, – остання доповідь ООН про права людини в окупованому Криму