У китайському Чжоушані моторошно почервоніло небо: апокаліптичні фото та відео
Джерело:
Daily MailНад китайським портовим містом Чжоушань, що у провінції Чжецзян, небо моторошно стало криваво-червоним. Місцеві мешканці не на жарт злякались, що розпочався армагеддон.
Апокаліптичні фото та відео закривавленої блакиті почали масово ширити у мережі. Втім згодом у місцевих ЗМІ повідомили, що боятись нічого, адже моторошне забарвлення неба спричинило незвичайне заломлення світла.
Не пропустіть Палало потужно і яскраво: десантники показали нові кадри ліквідації окупантів і їхньої техніки
Криваве небо над китайським містом
На відео, які місцеві мешканці почали завантажувати у мережу, чутно паніку. Жителі міста зафіксували, як 7 травня небо стало криваво-червоним під товстими шарами туману й припустили, що розпочався апокаліпсис.
Новина про червоне небо стала найпопулярнішою темою у соціальних мережах, зокрема у твітері та китайському Weibo. На платформі Douyin, аналогу тіктоку, користувачі переконані, що явище – поганий знак, пов'язаний з черговою хвилею пандемії COVID-19, яка почала набирати обертів у сусідньому Шанхаї. Паніка шириться серед місцевого населення:
- "Відбуватимуться нещасні випадки";
- "Необхідно терміново робити запаси продовольства", – пишуть китайці у соціальних мережах.
Метеорологи спростували апокаліпсис
Співробітники метеорологічного бюро Чжоушаня спростували занепокоєння містян. Вони зазначили, що криваво-червоне забарвлення неба – це наслідок незвичайного заломлення світла, а не масштабної катастрофи чи початку апокаліпсису.
Ймовірно, це – наслідок заломлення і розсіювання атмосферою світла від рибальських човнів, що перебувають поблизу порту,
– наголосили метеорологи.
Також одна з версій припускає, що посприяти незвичайному заломленню світла могли тверді частки, що утворились унаслідок масштабного виверження у січні 2022 року вулкану Тонга.
Крім того, дослідники припустили, що криваво-червоне небо може бути наслідком геомагнітних бур, спричинених вибухами на Сонці. Втім у китайських ЗМІ спростували цю версію, зазначивши, що останніми днями жодних аномалій сонячної активності зафіксовано не було.
Криваво-червоне небо над китайським містом Чжоушань / Фото Douyin / zsgd93
До слова, історики знайшли документи, датовані ще 18 століттям, з Китаю, Кореї та Японії. Там є згадки про подібні повідомлення очевидців щодо моторошного криваво-червоного забарвлення неба, тож таке явище у регіоні відбувається не вперше.
Вас може зацікавити – Україна може отримати заморожені російські активи: дивіться відео