У Києві відбувся саміт "Україна – ЄС": які результати

12 жовтня 2021, 14:42
Читать новость на русском

В українській столиці 12 жовтня пройшов 23-й саміт Україна – Європейський Союз. У ньому взяли участь Володимир Зеленський та керівництво ЄС, зокрема президент Євроради Шарль Мішель і глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вранці керівники інституцій Євросоюзу прибули до Маріїнського палацу, де їх вітав президент Володимир Зеленський.

Читайте також Євросоюз включить ще 8 осіб у санкційний список за агресію Росії проти України

Як проходив саміт Україна – ЄС

Перед початком заходу український лідер та президент Європейської ради Шарль Мішель і глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вже встигли поспілкуватися.

Глава України у твітері висловив упевненість, що діалог у межах саміту буде плідним і ще більше сприятиме інтеграції України до європейської спільноти".

За результатами саміту учасники оприлюднили спільну заяву. Вони підтвердили відданість подальшому зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом. Мовиться про зусилля для зміцнення верховенства права, просування реформ та сприяння сталому економічному зростанню, підтримки "зеленої" і цифрової трансформацій та підвищення стійкості.


Зеленський поспілкувався з президентами Євроради і Єврокомісії / Фото Офісу Президента

Саміт Україна – ЄС у Києві: онлайн-трансляція 

Які угоди підписали

Спільний авіаційний простір

Найважливіше, що уклали угоду про спільний авіаційний простір. Вона передбачає, що будь-яка країна ЄС зможе призначати європейського перевізника для виконання рейсів в Україну. Також перевізники зможуть літати на внутрішніх українських рейсах.

Сподіваються, що домовленість має збільшити кількість мандрівників, а також покращити туристичну привабливість України.

Інші програми

  • "Горизонт Європа". Це науково-дослідницька програма ЄС, що розрахована на 7 років. На дослідження та інновації планують виділити понад 95,5 мільярда євро. Угода спрямована на вирішення глобальних проблем та промислову модернізацію.
  • "Креативна Європа". Угода для розвитку сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи. Її бюджет становить 2,4 мільярда євро.


Спільний авіапростір / Інфографіка 24 каналу 

Про вступ до ЄС

Глава Єврокомісії  Урсула фон дер Ляйєн назвала 3 аспекти для досягнення членства України в ЄС:

  1. реформи,
  2. економічна інтеграція,
  3. політична асоціація.

Натомість Шарль Мішель підтвердив, що на саміті обговорювали зближення ЄС і України, а Зеленський наводив "дуже солідні аргументи".