Києво-Печерська лавра перейде на Новоюліанський календар: стала відома дата

12 листопада 2023, 19:28
Читать новость на русском

Православна церква України раніше перейшла на Новоюліанський календар. Тепер Києво-Печерська лавра теж прийняла таке рішення.

Виконувач обов'язків намісника лаври архімандрит Авраамій розповів, що Києво-Печерська лавра прийняла рішення перейти на Новоюліанський календар і розповів, коли це відбудеться.

Дивіться також Чи можуть трансгендерні люди бути хрещеними та свідками на весіллі: важливе рішення Ватикану

Коли лавра перейде на новий календар

Архімандрит Авраамій розповів, що лавра почне використовувати новий календар із 15 листопада, коли починається різдвяний піст.

На численні прохання парафіян Києво-Печерської Лаври, з благословення священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, з 15 листопада (початок різдвяного посту) лавра переходить на використання новоюліанського календаря, який є основним для нашої Помісної Церкви,
– сказав архімандрит Авраамій.

Варто зазначити, що після переходу на новий календар віряни будуть відзначати деякі свята за новоюліанським стилем в інші дати. Зокрема:

  • День святого Миколая – 6 грудня замість 19 грудня;
  • Різдво – 25 грудня замість 7 січня;
  • Собор Пресвятої Богородиці – 26 грудня замість 8 січня;
  • День преподобної Меланії (Щедрий вечір, Маланки) – 31 грудня замість 13 січня;
  • Хрещення Господнє – 6 січня замість 19 січня;
  • Стрітення Господнє – 2 лютого замість 15 лютого.

Які свята не переносяться

ПЦУ та УГКЦ зберігатиме чинну Пасхалію – святкування Великодня і прив'язаних до нього подій. Дату Великодня обирають не за календарем, а за такими критеріями – це має бути перша неділя після повного місяця, після весняного рівнодення і не раніше за іудейську Пасху.

Також не зміняться і свята, прив’язані до Великодня. Вознесіння святкується на 40-й день після нього, а Трійця – на 50-й день після Великодня.

Зверніть увагу.

Перехід від Юліанського календаря без змін у святкуванні Великодня отримав назву Новоюліанський календар. Ним уже користуються Константинопольська, Грецька, Румунська та Польська церкви.