Кліматичні зміни можуть призвести до глобального конфлікту, – Нацрада безпеки США
Зміни світового клімату загрожують не тільки природніми катастрофами. Затяжні посухи і масштабні підтоплення можуть призвести до голоду в бідних країнах, а багатші спонукати до конкуренції за ресурси. Все це може вилитися у глобальний конфлікт.
Такого висновку дійшли експерти 18 безпекових центрів США. У своїй доповіді для Білого дому вони виокремили 3 найбільші ризики, які у найближчій перспективі загрожують світу через зміни клімату.
До теми Понад 30 країн планують скоротити викиди метану, щоб стримати глобальне потепління
Глобальне потепління може спричинити глобальний конфлікт
У звіті Національної ради безпеки США зазначені такі основні пункти:
- геополітична напруга зростатиме, оскільки країни будуть сперечатися через те, як прискорити зменшення викидів парникового газу, аби досягнути цілей, закріплених у Паризькій кліматичній угоді;
- посилення фізичних наслідків кліматичних змін погіршить геополітичну ситуацію в трансприкордонних гарячих точках, коли країни почнуть вживати заходів, аби захистити свої інтереси;
- наукові прогнози вказують на те, що посилення впливу кліматичних змін до 2040 року і далі будуть більше відчувати в країнах, що розвиваються, і, на нашу думку, вони найменше здатні адаптуватися до таких змін.
У яких регіонах очікувати загострення
Американські експерти виділяють 2 регіони, де ризики конфлікту через нестачу палива, харчів і медикаментів – найбільші. Це країни Південної й Східної Азії: Афганістан, М'янма, Північна Корея, Пакистан та Латинської Америки: Гватемала, Гаїті, Гондурас і Нікарагуа. Криза в них спричинить нові міграційні потоки, що дестабілізують більші регіони.
На Близькому Сході й в Африці можуть стикнутися з нестачею води та харчів через значне потепління і триваліші посухи. Це також змусить людей до міграції. Перша на шляху кліматичних мігрантів з Африки й Азії – Європа, а для мігрантів з Латинської Америки – США.
Вплив клімату, зокрема значні посухи, підтоплення, потужні шторми – вимагатимуть змін у військовій сфері й збільшать попит на гуманітарну допомогу та рятувальні операції,
– мовиться у звіті Національної ради безпеки США.
Нехтують екологією заради грошей
Зменшити негативні наслідки кліматичних змін можна лише спільними зусиллями всіх урядів. Втім, далеко не всі країни визнають загрози глобального потепління.
Читайте також ООН прогнозує глобальну водну кризу
У Greenpeace розповіли, що Китай, Індія, Саудівська Аравія та Австралія намагалися вплинути на їхніх фахівців, які готують звіт до Глобальної кліматичної конференції у Глазго, аби ті у своїх висновках зменшили загрозу для клімату від використання викопних енергоносіїв.
Причина дуже проста – Саудівська Аравія один з найбільших експортерів нафти, Австралія – вугілля. Індія залежить від атомної енергії, відтак проти закриття АЕС, на чому наполягають екологи. У Китаї не готові відмовитися від ТЕС, які працюють на вугіллі.
Я була здивована тим, як далеко можуть зайти такі країни як Австралія чи члени ОПЕК у спробі прибрати дані наукових досліджень. Завдяки цим матеріалам встановили, що великі корпорації в їхніх країнах загальмували прогрес у розв'язанні проблем клімату, або спробували применшити результати, які встановили, що світ має відмовитися від викопного палива.
Через кліматичні зміни щороку помирає 5 мільйонів людей
Вчені підрахували, щороку через зміни клімату у світі помирає 5 мільйонів людей. 10% смертей пов'язані з надзвичайною спекою або холодом. Глобальне потепління може змінити цілі екосистеми й призвести до втрати багатьох видів тварин і рослин.
Екологи закликають уряди інтенсифікувати боротьбу зі змінами клімату. Втім, чи почують, цей заклик політики й чи почнуть діяти – покажуть результати Глобального кліматичного саміту, який стартує у Глазго 31 жовтня.
Зміна клімату: останні новини
- Щороку від забруднення повітря у світі помирає 7 мільйонів людей. Вчені попереджають, що кліматичні зміни можуть призвести до більших катастроф.
- Водночас вже до 2040 року в Африці можуть розтанути всі три тропічні крижані поля. Понад 100 мільйонів людей зіткнуться із серйозними проблемами.
- Крім того, глобальне потепління посилює геополітичну напругу: у НАТО вживають заходів.