Пас партнерам зі США: що означає заява Макрона про ядерну зброю

3 травня 2024, 04:41
Читать новость на русском

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що готовий обговорити ідею використання французької ядерної зброї для захисту усієї Європи. Такі можливості дійсно є. Але навряд чи це може статися вже завтра.

Про це 24 Каналу розповів керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, зауваживши, що зараз Захід "наздоганяє" дії Росії, Ірану та Китаю, які продовжують посилено співпрацювати. Відповідно потрібно йти на жорсткіші та вагоміші кроки щодо безпеки.

Дивіться також Небесний щит: чому Європа хоче створити свій "Залізний купол" і яка користь з цього Україні

Тут йдеться про ідею "суверенності" Європи

Як наголосив Клочок, Франція ще після Другої світової виношує ідею так званої "суверенності" Європи від США, яка постійно зводилася нанівець. Макрон послідовний у цьому питанні. І це все відбувається на тлі не надто теплих відносин між Францією та Сполученими Штатами. Паралельно то й ж Макрон налагоджує відносини з главою Китаю Сі Цзіньпінем.

Насправді Франція дійсно може розмістити свої ядерні боєголовки в Європі. Вони володіють близько 300 стратегічними боєзарядами. Така заява Макрона – також "заявка" на паритетність у безпекових питаннях на рівні зі Сполученими Штатами.

Я розцінюю це все, як такий "пас" партнерам зі США. Зараз Штати не долучаються до цієї дискусії, бо зайняті внутрішніми питаннями на тлі виборів. Загалом тут йдеться не про розміщення вже завтра ядерної зброї Франції у Європі, а про те, хто може очолити якийсь безпековий формат у Європі. Це можна вважати початком серйозного діалогу,
– сказав Клочок.

Заяви Макрона: коротко

  • Еммануель Макрон зауважив, що його країна не відкидає можливості відправлення французьких військ до України. Але це станеться лише у випадку загостренні війни з Росією.
  • Також він наголошував, що упродовж найближчих років Європа може зіштовхнутися з "великими ризиками". Якщо нічого не робити, то Європа може "померти".
  • Також Франція працює над так званим олімпійським перемир'ям у світі. Самі змагання відбудуться з 26 липня по 11 серпня.