Князєву та адвокату-посереднику вручили підозри: фото

16 травня 2023, 21:01
Читать новость на русском

Джерело:

САП

Ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його адвокату-посереднику Олегу Горецькому повідомили про підозру у справі про 2,7 мільйона доларів хабаря.

Їх підозрюють за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання хабаря посадовцем і в особливо великому розмірі. 

Дивіться також Як Князєв домовлявся собі про хабарі: у НАБУ злили запис розмови судді зі спільниками

16 травня 2023 року керівник САП особисто повідомив про підозру Голові Верховного Суду та адвокату, яких викрито на отриманні 2,7 мільйона доларів США неправомірної вигоди,
– йдеться у повідомленні.

У прокуратурі не вказують імені адвоката, але УП з посиланням на власні джерела пише про вручення підозри адвокату Олегу Горецькому.  

Увага! У САП зазначили, що наразі вирішується питання про звернення до Вищої ради правосуддя та Вищого антикорупційного суду.


У справі про корупцію у Верховному Суді вручили підозри / Фото САП 

 Фігурантів справи підозрюють у хабарництві в особливо великих розмірах / Фото САП

Головне про викриття Князєва 

  • 15 травня Князєва спіймали на хабарі в майже 3 мільйони доларів.
  • Хабар був пов'язаний з рішеннями на користь бізнесмена Костянтина Жеваго у справі про Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат. Першу частину хабаря передали 3 травня, а другу – 15 травня. Суддю спіймали на гарячому.  
  • 16 травня слідчі повідомили, що у справі фігурують двоє осіб. Окрім Князєва, САП і НАБУ викрили адвоката, який виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного Суду для подальшого ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена.
  • До слова, бізнесмен Жеваго заперечує свою причетність до багатомільйонного хабаря.

Важливо! У Верховному Суді фактично створили "бек-офіс" під керівництвом Всеволода Князєва – адвокатське об'єднання за гроші допомагало, щоб судді ухвалювали потрібні рішення. Більше про те, як Князєв домовлявся собі про хабарі –  можна дізнатись зі злитих записів розмов судді зі спільниками. 

До теми САП та НАБУ заявили про участь Жеваго у схемі хабарництва голови Верховного Суду

Що хотів вирішити Жеваго

 За даними слідства, у 2002 році бізнесмен придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату в 4-х компаній. У 2020 році колишні акціонери звернулися до Господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу акцій недійсним і повернути їх собі – суд відмовив. У 2022 році Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Щоб не допустити втрати акцій, Жеваго звернувся до "бек-офісу" Верховного Суду. Уже 19 квітня Верховний Суд ухвалив рішення на користь Жеваго – визнав, що бізнесмен законно придбав Полтавський комбінат.