На кого хочуть перекласти провину за організацію протестів в Білорусі: відповідь журналістки

12 серпня 2020, 15:47
Читать новость на русском

У Білорусі затримали нібито координаторів протестних акцій. За даними місцевого видання, один з них знімав номер у готелі Білорусь, звідки керував трьома підлеглими. Натомість, вони керували сотнями мітингувальників на вулицях. Білоруська журналістка Вольга Биковська розповіла, кого можуть звинуватити в організаціїї.

Про це білоруська журналістка та членкиня Ради руху "За свободу" розповіла в ефірі 24 каналу. Вона також додала, що у всьому варто звинувачувати владу.

Важливо У Мінську вже встигли оцінити суму збитків від протестів

Кого затримали?

"У мене склалося враження, що якусь частину провини перекладуть на координаторів "Відкритої Росії" (громадська організація – 24 канал), яких затримали. Вони зізнались, що з Росії. Але в у РФ заявили, що вони просто приїхали спостерігати за виборами й не мали більше жодних планів. Я навіть не можу уявити, кого ще можуть звинуватити", – наголосила Биковська.

Вона також додала, що громадяни країни тільки сьогодні отримали доступ в інтернет і самі б хотіли розуміти, хто ці "організатори" насправді.

Про затримання нібито координаторів

Мені б теж хотілося знати, що це за координатори. Тому що мені невідомо про координацію чи організацію протесту. Білоруська влада за 26 років добилась своїми діями, що у протестів немає координаторів – вони збираються стихійно. Люди самі обирають місце. Ніхто їх не координував,
– зазначила журналістка.

Вона вважає, що це просто схема для білоруської влади – знайти координаторів, звинуватити когось в організації.

"Я б переклала відповідальність винятково на владу, тому що їхні дії та дії силовиків призводять до ескалації конфлікту", – вважає Биковська.

Дивіться відео: у Білорусі затримали координаторів протестних акцій

Протести в Білорусі: коротко

  • Через приглушення більшості соціальних мереж та проблеми з інтернетом, люди координували свої дії через телеграм-канали.
  • Вночі, ОМОН вибірково затримував людей просто на вулицях. Зокрема, нападали на журналістів, відбирали флешки та пошкоджували камери.
  • Численні протести розпочалися по всій країні 9 серпня. Лище за офіційними даними, у першу ніч вони відбулись у 33 містах. Зараз ця цифра більша.
  • За перші 2 дні протестів в країні затримали понад 5 тисяч людей, один протестувальник загинув.
  • Лише за офіційними даними, у лікарні доставили понад 200 постраждалих. Для розгону мирних мітингів силовики застосували водомети, гумові кулі й сльозогінний газ.