Колектив "Сегодня" оголосив передстрайковий стан через цензуру і корупцію
Своє рішення журналісти пояснюють тим, що нове керівництво не хоче працювати за прозорими та цивілізованими правилами гри, які раніше склались в компанії. Також колектив звинувачує нового гендиректора Олену Громницьку у спробах публікації "джинси".
"В останні місяці в компанії "Сегодня мультимедіа" склалася напружена ситуація. Новий генеральний директор компанії Олена Громницька веде лінію на згортання прийнятих раніше в компанії прозорих і цивілізованих правил гри. Олена Громницька намагається впровадити корупційні схеми публікації замовних статей, які вона використовувала на своїх попередніх місцях роботи, а також ввести цензуру в газеті "Сегодня" і на сайті Segodnya.ua", — повідомила редактор відділу культури газети "Сегодня" Аріна Шевченко.
Журналісти звинувачують нове керівництво у спробах ввести цензуру.
"Звичайною практикою стало зняття за прямою вказівкою Громницької матеріалів з нашого сайту щодо різних діячів (зокрема, мера Одеси Олексія Костусєва, радника президента Ганни Герман), тиск на головного редактора газети "Сегодня" з метою запобігти появі "незручних" публікацій з окремим політикам і бізнесменам. У той же час, на сайті стали розміщуватися в якості редакційних матеріалів статті, які в газеті виходили як рекламні (з останніх прикладів - мова бізнесмена Дмитра Фірташа на з’їзді роботодавців)", — повідомляє Аріна Шевченко.
"Трудовий колектив редакції газети "Сегодня" 28 листопада передав звернення з приводу деструктивної діяльності Олени Громницької на ім’я акціонера газети Ріната Ахметова, а також на ім’я відповідальних менеджерів СКМ. Пан Ахметов доручив провести розгляд. У той же час, представники СКМ заявили головному редактору газети "Сегодня" Ігорю Гужві про те, що розслідування, якщо і буде проведено, то колись у майбутньому, і запропонували головному редактору написати заяву про звільнення. Єдині оголошені причини — підготовка листа на ім’я Ріната Ахметова і незгода з політикою генерального директора. Після того, як Ігор Гужва відмовився це зробити, йому було оголошено, що він все одно буде звільнений. Підстави для звільнення, згідно КЗпПУ, названі не були", — наголошують журналісти.
Трудовий колектив розцінює цей факт як початок розправи над редакцією за проявлену принципову позицію і оголошує передстрайковий стан. Журналісти назвали свої вимоги:
"Провести розслідування порушених у нашому зверненні проблем і відновити цивілізовані норми роботи компанії, гарантувати журналістам газети право доносити об’єктивну інформацію читачам, припинити цензуру. Припинити спроби звільнення підписантів звернення. На час розслідування відсторонити Олену Громницьку від виконання обов’язків генерального директора "Сегодня мультимедіа". У разі невиконання цих вимог редакція газети "Сегодня" буде змушена вдатися до крайнього заходу — страйку", — підсумували журналісти.