Коли Путіна можна посадити за ґрати: припущення від Офісу генпрокурора
Володимир Путін тільки у разі припинення президентства зможе опинитись у в'язниці. Очільника Кремля можуть притягнути до відповідальності за російсько-українську війну.
Про це повідомив на пресконференції щодо розслідування Іловайської трагедії Юрій Рудь – представник Офісу генерального прокурора. Він зазначив, що поки процес стримують міжнародні правила.
До теми Путін панічно боїться повторення долі Лукашенко: що наговорив Навальний в інтерв'ю
У Путіна – імунітет
За словами Рудя, відповідно до міжнародного права, у перших осіб держави є певний імунітет. До них належать:
- президент;
- прем'єр-міністр;
- міністр закордонних справ.
Україна є цивілізованою країною і поважає міжнародне право. Водночас ми не сидимо, склавши руки. Офіс збирає докази для повідомлення про підозру всім особам, які розв'язали та ведуть війну проти України,
– розповів представник Офісу генпрокурора.
Рудь також наголосив, що очікують нагоду для повідомлення про підозру будь-якій особі. Як тільки буде можливість, Офіс генпрокурора має зреагувати.
Зауважте! За словами російських та американських аналітиків, Путіна мали би засудити на довічне ув'язнення
Президенство Путіна: найголовніше
- Після відставки першого президента Росії Бориса Єльцина, Путін у 2000 році став виконувачем обов'язків президента, а згодом і президентом після перемоги на виборах.
- Перша каденція тривала з 2000 до 2004 року. На другій каденції Путін пробув із 2004 до 2008 року.
- Згідно з Конституцією Росії Путін не міг утретє поспіль стати президентом. Саме тому з 2008 до 2012 року президентом був Дмитро Медведєв, а Путін став головою російського уряду.
- Третя каденція Путіна почалась 2012 року, а закінчилась у 2018 році.
- Четверта каденція почалась 2018 року та має закінчитись у 2024 році. Проте через зміни до Конституції Росії Путін "обнулив" терміни та може обіймати посаду до 2036 року.