Коли очікувати напруження на Донбасі: версія політолога
До березня загострення ситуації на Донбасі не буде, оскільки в Росії проходитимуть президентські вибори. Але після виборів, коли Путін піде на новий президентський термін, Кремлю буде потрібно визначитися, що робити з ОРДЛО в найближчі 3-5 років.
Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський.
Тому, за словами експерта, весь цей період будуть вестися перемовини між Україною і Росією, Україною і США, Росією і США щодо подальшої долі Донбасу. Крім того, зауважує Постоловський, на початку 2018 року знову постане питання про прийняття в другому читанні закону про реінтеграцію Донбасу. Зокрема, чи будуть в нього вноситися якісь суттєві правки – про особливий статус ОРДЛО і проведення місцевих виборів на окупованих територіях?
Однак, наголошує політолог, зараз ми спостерігаємо своєрідний ланцюжок подій. Так, відбувся обмін полоненими, що є великим плюсом для України і нашої влади.
Втім, обмін полоненими – це плюс і для Росії, яка показує, що готова йти на певні домовленості. При цьому Вашингтон робить низку різких кроків і заяв у відношенні Росії. Починаючи від можливості надання Україні летальної зброї, закінчуючи заявою Держдепу, що РФ має припинити війну на Донбасі, так як вона її розпочала,
– зауважує Сергій Постоловський.
Росія, на думку експерта, далі намагатиметься всадити за стіл переговорів Україну з ватажками бойовиків. Водночас, якщо найближчим часом США нададуть Україні летальну зброю – не тільки снайперські гвинтівки, але й "Джавеліни" – то можливим стає загострення на фронті. Але, на переконання Постоловського, ескалація не буде довготривалою.
Нагадаємо, Державний департамент США закликав Росію припинити війну на Донбасі. Адже саме Росія розпочала цей конфлікт. Раніше адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила постачання Україні снайперських гвинтівок M107A1 і супутнього устаткування на суму 41,5 мільйони доларів.
Читайте також: Загострення на Донбасі: яку нову "многоходовочку" розігрує Путін?