Кольоротерапія зніме безсоння, нормалізує тиск та покращить настрій
Усе життя нас оточують кольори. Різні барви впливають на нервову систему, психіку, настрій людини.
Колір притягує нас, змушує робити покупки і викликає різноманітні емоції. Не дивно, що колір може і лікувати.
До прикладу, біль знімають відтінки блакитного. Зелений - заспокоює. Не дарма ми так часто намагаємось вирватись із міста - ближче до природи.
Знання дії кольору здавен було важливою частиною фен-шую, ці прийоми використовують і в сучасній медицині. Адже, колір має вплив на вегетативні функції організму - тиск, пульс, частоту дихання.
"Зелений та синій кольори заспокоюють. Коли на людину впливає червоний, наприклад - це може її роздратувати. Відтак, дія синього і зеленого кольорів має терапевтичний ефект", - розповідає професор Гертфордширського університету Річард Вайзмен.
Досліджено, зелений - найсприятливіший колір для людини. Він знімає безсоння, знижує кров'яний тиск. Відтінки синього характерні для медитацій, вони також стимулюють мислення. Відтак, кімнати, де переважає саме цей колір, часто використовують для зняття стресу.
Час на самоті
Аби не загубитися у суєті повсякденних проблем, варто знаходити годину для себе. Фахівці вважають, що усамітнення є важливою потребою нашої психіки. Адже це час для роздумів, пошуків, впорядкування свого внутрішнього світу, самозаспокоєння.
Неможливість час від часу побути на самоті може призвести до психологічної втоми, напруження, роздратування, зривів, конфліктів між людьми. Найкраще цей час проводити, прогулюючись узбережжям або ж займаючись йогою, у медитації.
Година спокою особливо важлива для дітей. У школах розвинутих країн діють щоденні заняття з медитації. Це позитивно позначається на успішності учнів - діти стають більш уважними, кмітливими та посидючими.