Сотня людей та попи блокували доступ комісії Мінкульту до будівлі Лаври: цим займеться поліція

30 березня 2023, 15:51
Читать новость на русском

Ще 10 березня попів УПЦ МП повідомили про те, що наприкінці місяця, а саме 29 числа, їм потрібно покинути територію Києво-Печерської лаври. Однак очікувано вони стали пручатися законним рішенням України.

Вони не те що досі не покинули повністю Лавру, а й зачинили перед комісією Мінкульту двері. Через це комісія з прийому-передачі державного майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" не змогла розпочати роботу у четвер, 30 березня. Зазначимо, що комісія мала перевірити дві будівлі святині.

Варте уваги "Вабще нє хочу уєзжать": мережа вибухнула мемами через свавілля УПЦ МП у Києво-Печерській Лаврі

Як московські попи перешкоджали роботі комісії

За словами Олександра Ткаченка, представники монастиря від Свято-Успенської Києво-Печерської лаври не змогли пояснити, у кого знаходяться ключі від будівлі, яку мали перевірити. Цікаво, що ці представники монастиря також входять до складу комісії.

До того ж численні невідомі особи перешкоджали потраплянню членів комісії всередину будівлі,
– написав Ткаченко. 

Цікаво, що роботі перешкоджало не лише духовенство московської церкви, а й її парафіяни. Як зазначили у Міністерстві культури, перешкоджали комісії потрапити всередину будівлі близько 100 невідомих осіб. 

Вони заявили, що буцімто не пустять державних службовців на територію святині. Ба більше, деякі очевидці повідомляли, що на території Лаври навіть почалися сутички.

 

Комісія вжила заходів 

Однак комісія Мінкульту вжила заходів проти такого саботування її роботи – вона подала відповідну заяву в поліцію. А завтра, 31 березня, вона знову повернеться на територію Києво-Печерської лаври та продовжить свою роботу. 

Також до Нацполіції України із відповідною заявою про перешкоджання діяльності комісії та доступу до державного майна звернувся Національний заповідник "Києво-Печерська лавра". У Міністерстві культури додали, що в українській церкві немає місця російській пропаганді і тим, хто її підтримує.

Брутальна поведінка представників УПЦ МП щодо представників комісії глибоко дисонує з їхніми закликами до Бога,
– зауважив міністр культури. 

Зауважимо, що прихильники УПЦ МП таки можуть дозволити провести законне виселення попів. Однак для цього вони вимагають так званого "рішення суду".

Епопея з виселенням попів УПЦ МП 30 березня

  • Зауважимо, що намір не покидати насиджене місце попи продемонстрували з самого ранку четверга. День, коли їх не повинно було б бути на території Лаври, вони розпочали з богослужіння. Ба більше, вони нахабно це транслювали у соцмережі в прямому етері.
  • Не нехтують вони й грубою силою. Ба більше, свій приклад у цьому показує й сам екснамісник Лаври Паша "Мерседес", який почав погрожувати журналістам палкою за те, що до нього звернулися з питаннями.
  • Одними погрозами не минулося, й під час спілкування з журналістами митрополит штовхнув представницю медіа за те, що вона хотіла поставити питання. Згодом інший представник УПЦ МП зламав камеру журналістів Суспільного.