Конфлікт на Донбасі триватиме аж до смерті Путіна, — Безсмертний

2 лютого 2016, 23:30
Читать новость на русском

Гість програми "Лівий берег" з Сонею Кошкіною — представник України у тристоронній контактній групі і активний учасник мінських переговорів Роман Безсмертний.

Завершення війни на Донбасі

– Якщо війна – це смерті тисяч, то ця проблема вирішена. Сьогодні гинуть одиниці і я на "кухнях ОБСЄшних" почув, що в нас навіть десятки не гинуть. Це сфера, в якій існує свій проклятий сленг. Пам'ятаєте фразу, що смерть одного – це трагедія, а смерть мільйонів – це статистика. То якщо оцінювати з цього боку, то проблема якимось чином розв'язана, але тема конфлікту не подолана.

З самого початку, було очевидним, що ми є частиною великого геополітичного конфлікту. І треба було зрозуміти, що там, де будуть говорити про Сирію, там, де будуть говорити про Іран – говоритимуть про Україну.

Залежність економіки Росії від Донбасу

– Якщо подивитись на прогнози валового національного продукту в Росії, не дивлячись на все, про що ми говоримо, все одно, навіть всесвітній банк показує зростання в 1,2%. Чи є тут тема України? Вона є похідною від розв'язання спільних дій Москви і Вашингтона в Сирії. Ми хочемо, щоб там (в Росії, – "24") було погано, ми хочемо давати відповідь на це питання.

Але ми трохи помиляємося в цих посланнях, а звідси робимо висновок, що повністю від нас – від розв'язання ситуації на українському Донбасі – залежить ситуація в Росії. Це не так! Я вас запевняю.

Стосунки з Президентом

– Чесно кажучи у мене, як учасника Мінського процесу, до цього часу не виходить чесна й відверта розмова ні з Президентом, ні з українською владою. Мабуть, причина в тому, що те, що я вам кажу, воно розшифровується дуже просто.

Мені дуже не подобаються мої розмови з Президентом, в частині реалізації завдань по Мінському процесу.

– Я прекрасно розумію, що ось ця розмова для обох відсутня тому, що з багатьма людьми доводиться працювати, з багатьма говорити і, напевно, це ті розмови, від яких ні він, ні я не отримуємо задоволення. Мене це турбує.

Але з точки зору постановки завдання, яку я повинен виконувати за тим столом, я вам абсолютно відверто скажу – цю постановку завдання в більшості випадків я формую сам собі.

Протистояння світу та Путіна

– Скажімо, президент Обама має дограти свою партію, президент Олланд – свою, канцлер Меркель – свою партію.

Але справа в тому, що їм протистоїть майже вічний, майже вічний вояка з Москви. Ось, де проблема світу.

– Звідси відбувається розрив, а в цьому розриві вийшла Україна один на один в протистоянні з Росією.

Те, що Росія причетна до усіх абсолютно подій, пов’язаних з розпалюванням політичних дискусій, конфліктів в Європі, в цьому сумнівів немає. Просто треба відкривати дані розвідки періодично.

Коли закінчиться конфлікт на Донбасі

– Я переконаний у цьому, що цей конфлікт (на Донбасі, – "24") Путін розпалював, і він буде його нагнітати, буде його тримати доки він буде живий. А доки він живий, доти він у владі. І зрозуміло, що цей логічний ланцюг буде працювати завжди. І тут вже ситуація така, що і Україна, і Європа, і світ повинні змінити підходи до розв’язання цього конфлікту. Ситуація дуже серйозна. І після того, коли за одним столом у війні в Сирії опинилися Вашингтон з Москвою, трагізм ситуації ще більше загострився.

Зміни до Конституції

– Говорячи про внесення змін до конституції треба розділяти два процеси. Перший – це внутрішньополітична ситуація і внесення змін до Конституції, а другий – це питання Донбасу і внесення змін до Конституції. От, що точно треба відкласти і на певний період забутися навіть, не те, що проговорювати про ту частину, яка стосується особливого статусу Донбасу.

Нова посада

Журналіст Соня Кошкіна повідомила, що Романа Безсмертного вважають найбільш вірогідним кандидатом на посаду нового очільника Адміністрації Президента.

– Перше, Адміністрація Президента – це атавізм, при чому на сьогоднішній день це не життєздатний атавізм, який не має права на існування в Україні. Тим самим, я думаю, що я дав відповідь. Тут є проблема наших людських стосунків з Президентом. А є проблема інтересів держави і якби справа йшла тільки про стосунки з Президентом, то я готовий служити українській державі стільки, скільки в мене є сил.

Майбутнє Донбасу

– Перше і найважливіше, для того, щоб почати процес реінтеграції Донбасу треба людині, яка з автоматом запропонувати щось замість цього автомату. А ми починаємо зовсім з іншого. Тобто ми перевертаємо цінності. Тепер, що стосується України: такі речі не пробачаються ні на за два, ні на за три роки. Це те, що буде тепер з нами всю нашу історію. Біда в тому, що ці трагічні сторінки стали для нас уроком. Це перше, але мені хотілося би, щоб ми ці уроки взяли для подолання нинішньої ситуації.

Я переконаний у тому, що Донбас повернеться до складу України. Для цього Донбасу треба дати шанс, але це не означає, що ми в угоду Кремлю повинні ламати свою Конституцію, переписувати закони.

– Знаєте, в українців, коли дитина погане щось зробить, вони його шльопають, американці будуть довго його словесно виховувати. Тут ситуація закінчилася трагедією, загинули люди. І ці смерті будуть стояти тепер між нами довгі-довгі роки.