Конфлікт у Луганську сигналізує про напруженість всередині російської влади, – Le Temps
"Військовий переворот" у "ЛНР" може бути спробую Москви змінити своїх кураторів на Донбасі. Не виключено, що за допомогою заколоту в Луганську ФСБ Росії намагається посилити свої позиції на цій території.
Таку думку для Le Temps висловив український журналіст Юрій Зоря.
Читайте також: Заколот у Луганську: у Путіна є 4 варіанти для дій на Донбасі, – Портников
Автор статті пояснює, що ватажок "ЛНР" Ігор Плотницкий є "васалом" Владислава Суркова – спеціального радника Володимира Путіна, якого вважають "реальним президентом" Донецька і Луганська. Органи поліції "ЛНР" і "ДНР" пов'язані з російською ФСБ: у 2015 і 2016 роках офіцери армії РФ брали участь у формуванні "армій" двох псевдореспублік, об'єднуючи там безліч місцевих воєнізованих угруповань, йдеться у статті.
Швейцарське видання вказує, що цієї осені відбувся відбулося кілька зустрічей між Владиславом Сурковим і Куртом Волкером, спецпредставником США в Україні, метою яких було обговорення плану врегулювання конфлікту на Донбасі та введення на територію східної України миротворчої місії ООН.
Тому цей "переворот" міг би стати інсценуванням для "прикриття розгортання російських військ, які Путін згодом запропонує в ролі миротворчих сил", прокоментувало для видання анонімне джерело.
Читайте також: Кремль незвично "тихий" щодо заколоту в Луганську, – Independent
Нагадаємо, 21 листопада у "ЛНР" розпочався новий "військовий переворот" проти Плотницького, який влаштував колишній очільник так званої "МВС" псевдореспубліки Ігор Корнет. Зокрема, 22 листопада його "силовики" штурмом взяли "генпрокуратуру" фейкової республіки, в результаті чого було заарештовано керівний склад "відомства". До міста була стягнута військова техніка.
23 листопада ватажок "ЛНР" втік до Москви.