Конкретні дії з боку Заходу гальмуються, – експерт про ескалацію на Донбасі

24 липня 2017, 13:05
Читать новость на русском

Відвідування спецпредставником США Куртом Волкером зони конфлікту на Донбасі – позитивний момент і піде лише на користь України. Далі все залежить від конкретних дій США і ЄС. Щоправда, наразі ця поїздка в зону АТО мало що вирішить у розв’язанні конфлікту на сході України.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

Як зауважує політолог, чітка оцінка Волкером ситуації на Донбасі, який заявив, що на Донбасі не затухаючий тліючий конфлікт, а активна фаза, яку необхідно припинити, на користь України.

"Це визнання гарячої стадії конфлікту на Донбасі уповноваженою особою Держдепу демонструє в цілому позицію США. Чи могло бути у Волкера інше враження? Навряд чи. Але подальший розвиток подій залежатиме, зокрема, від його діалогу з Москвою, з помічником Путіна Владиславом Сурковим – наскільки вони знайдуть спільну мову і до чого конкретно зможуть домовитися. Потрібні конкретні дії, а не "домовилися домовлятися про пошук подальших кроків до врегулювання", – говорить Вігірінський.

За словами експерта, добре, що наші західні партнери визнають, що є конфлікт, який потрібно припинити. І те, що цей конфлікт іде за підтримки Росії. Але українців цікавлять конкретні дії.

Але саме конкретні дії з боку Заходу гальмуються. Максимум, на що спроможні сьогодні США і ЄС, – впровадження секторальних економічних санкцій чи санкцій щодо конкретних осіб. Більшість з них уже впроваджено і є можливість тільки їх продовження. Але щодо продовження, то питання вже не стоїть, тому що немає ніяких зсувів у виконанні Мінських домовленостей,
– зазначає Андрій Вігірінський.

Тому, як вважає політолог, поїздка Волкера на Донбас мало що змінить. Втім, Вігірінський не виключає, що певні зміни можуть відбутись після кількох етапів переговорів Волкера із Сурковим. Але, як підкреслює експерт, ці зміни повинні бути зав'язані на інших геополітичних інтересах, які стосуються Китаю, Північної Кореї, Сирії. Хтось, зазначає він, має піти на поступки, щоб у чомусь іншому отримати перевагу. Виключно Україною цей діалог і пошук компромісів не обмежується.

Нагадаємо, 23 липня представник Державного департаменту США Курт Волкер разом з послом США в Україні Марі Йовановіч прибули з офіційним візитом в зону АТО. Представник Держдепу на власні очі побачив, що зараз відбувається на Донбасі. Після побаченого він заявив, що "це точно не заморожений конфлікт".