Конституційний суд: докази мають бути зібрані у законний спосіб
На доказах, одержаних у незаконний спосіб, обвинувачення у суді ґрунтуватися не може. Такого висновку дійшов Конституційний суд.
З клопотанням розтлумачити це положення до Феміди звернулась Служба безпеки України. Мовляв, у судовій практиці, Феміда неоднозначно оцінює допустимість таких доказів.
“Обвинувачення, у вчиненні злочину, не може ґрунтуватись на фактичних даних, одержаних в результаті оперативно-розшукової діяльності уповноваженою на те особою, без дотримання конституційних положень, або з порушенням порядку, встановленого законом. А також одержанням в результаті вчинення цілеспрямованих дій щодо їх збирання та фіксації із застосуванням заходів, передбачених законом про оперативно-розшукову діяльність особою, не уповноваженою на здійснення такої діяльності”, - каже голова Конституційного Суду України Анатолій Головін.
Нагадаємо, у розслідуванні вбивства Георгія Ґонґадзе слідчі понад 10 років намагались визначитись - чи є плівки Миколи Мельниченка доказом у справі. Адже екс-майор, не був уповноваженим таємно робити аудіозаписи розмов президента України Леоніда Кучми. Лише у березні плівки Мельниченка були долучені до справи про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе як речовий доказ.