Перші 25 кілометрів для ЗСУ будуть найважчими: який нині збройний потенціал росіян

18 липня 2023, 03:45
Читать новость на русском

The New York Times повідомило, що перші 25 кілометрів контрнаступу будуть найважчими для ЗСУ. Та все через те, що росіяни вибудували класичну ешелоновану оборону, тож її треба пробити.

Про це 24 Каналу заявив військовий експерт Петро Черник. Він зауважив, що в класичній ешелонованій обороні є перша так звана лінія "забезпечення", її протяжність від 3 до 5 кілометрів.

До теми У WP назвали головну перешкоду для українського контрнаступу

"Тут усе мінується і розташовуються "секрети" із протитанковими ракетними комплексами. Пройти таку смугу доволі непросто", – зауважив військовий експерт.

За кілька кілометрів є наступна лінія оборони – головна. Там зосереджена артилерія та важка техніка противника. Головні артилерійські установки росіян б'ють від 15 до 25 кілометрів. Їх номенклатура доволі велика. На кілька кілометрів далі розташовані запасні позиції ворога та його логістика.

"Загалом, якщо все скласти, то десь і буде в межах 20 – 25 кілометрів. І пробити оцю так звану лінію чи броню доволі непросто", – зауважив Черник.

Але ЗСУ "намацали" правильний метод ведення бойових дій – так зване "знекровлення" противника. Лише за червень українські армійці знищили 688 артилерійських стволів окупантів.

Оперативно про контрнаступ ЗСУ та звільнені міста і села читайте у нашому телеграмі.

Скільки артилерії мають окупанти: дивіться відео

Який артилерійський потенціал у ворога

На початку повномасштабної війни з Україною Росія мала понад 5,5 тисяч різних артилерійських установок. До слова, США тоді мали 1000 стволів 155-міліметрової артилерії. Окрім того, на складах країни-агресорки є понад 10 000 різноманітного мотлоху – наприклад, гармати Д-10.

"Це насправді той потенціал, який ми скасувати не можемо. Якщо, умовно, із 3-х знятих із консервації, одна своє відпрацює – доволі серйозний потенціал", – наголосив Петро Черник.

Також росіяни можуть виробляти близько 5 тисяч снарядів на день, а на місяць загалом до 125 тисяч. Утім, будувати жодних нових якісних артустановок як, наприклад, 2С19 Мста-С – вони не зможуть, адже в країні-агресорці залишилося 5 – 7 стволів, які можуть висвердлювати ці гармати.

"У стратегічному контексті все рухається у правильному напрямку – до занепаду. Але це не місяці, це, найімовірніше, роки", – зауважив військовий експерт.

Контрнаступ ЗСУ: головне

  • Українські армійці продовжують вибивати окупантів з території України. Від початку контрнаступу Збройні Сили звільнили понад 210 квадратних кілометрів української території. За словами заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, за минулий тиждень деокупували майже 18 квадратних кілометрів.
  • Однак противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Бахмутському, Авдіївському, Лиманському та Мар'їнському напрямках. Також ворог активно наступає у напрямку Куп'янська. Росіяни хочуть повернути втрачені позиції та змусити ЗСУ перекинути туди резерви з інших напрямків. Там тривають гарячі бої.
  • Протягом минулого тижня на Південному флангу Бахмута українські військові щодня просувалися. Водночас у напрямку Лиману противник штурмував позиції ЗСУ, проте успіху не мав.
  • На Півдні українські армійці продовжують наступ на Бердянському та Мелітопольському напрямках. Там ЗСУ мали успіхи.