НАЗК виявило ознаки корупції у 8 керівників ТЦК з третини перевірених
Джерело:
Анастасія РадінаІз 541 перевіреної декларації серед керівників ТЦК антикорупційне агентство у 8 виявило ознаки корупції. Нардепка Анастасія Радіна говорить, що їхні справи передали правоохоронцям для розслідування.
За словами голови комітету з питань антикорупційної політики у ВР Анастасії Радіної, наразі триває перевірка статків співробітників ТЦК та ВЛК. НАЗК наразі перевірило третину посадовців керівного складу ТЦК (541 із приблизно 1700 осіб, за даними Агентства).
Дивіться також Не містять фактів: у Львівському ОТЦК відреагували на дописи про нібито корупцію у ТЦК
Перевірка керівництва ТЦК триває
Радіна говорить, що НАЗК сукупно виявило ознаки незаконного збагачення на 265 мільйонів гривень, необґрунтованих активів на 6 мільйонів гривень та неправдивих даних у декларації на 7 мільйонів гривень.
Нардепка зазначає, що триває моніторинг способу життя ще 28 і повна перевірка декларацій ще 5 посадовців керівного складу ТЦК. Щонайменше дві декларації співробітників ТЦК отримали вищий показник ризикованості, ніж десятки тисяч декларацій інших посадовців з різних органів.
Ганебний топ корупціонерів
Радіна говорить, що найбільша за обсягом активів справа на основі матеріалів НАЗК стосується начальника Одеського ОТЦК Борисова, якому торік повідомили про підозру у незаконному збагаченні на суму більше 188 млн гривень. Ще один фігурант — заступник начальника одного з ТЦК, який зібрав на особисту банківську картку близько 400 тисяч гривень від різних військовослужбовців і, ймовірно, витратив їх на власні потреби.
Решта висновків НАЗК стосується ознак корупційних правопорушень у представників ТЦК Одеси, Самбора, Полтави, Дніпра та Запоріжжя. Слідство відповідно до підслідності здійснюють спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, ДБР, Нацполіція. Справи щодо конфіскації ймовірно необґрунтованих активів веде САП. Встановлювати істину у кожній справі буде суд,
– зазначає голова комітету з питань антикорупційної політики.
Анастасія Радіна уточнила, що усі моніторинги способу життя здійснили силами лише 11 співробітників НАЗК. Перевірка статків ТЦК наразі триває і на контролі.
Що відомо про "найрейтинговіших" корупціонерів у ТЦК
- "Наймедійніший" корупціонер – це, звісно, колишній керівник Одеського ОТЦК та СП Євген Борисов. За період перебування на своїй посаді за відсутності законних доходів набув активів на майже 150 мільйонів гривень.
- Дружина ексвійськкома також придбала офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тисяч євро, не маючи для цього достатньої кількості законно отриманих активів та доходів.
- Втім, корупціонерів трохи меншого масштабу ще досить багато. У Львівському ж обласному ТЦК відреагували на дискусії щодо протиправних корупційних дій у військкоматах. Там зазначити, що всі ці дописи не мають фактів, проте рясніють маніпуляціями та узагальненнями.