Кожні 40 секунд вітчизняна міліція порушує права українців
Таку статистику наводять правозахисники і переконують - суспільство лише здогадується про те, що насправді відбувається з затриманими у райвідділках.
“Застосування тортур з метою отримання зізнання, незаконне утримання людей в місцях неволі більше аніж передбачено законодавством. Це і незаконне затримання і доправлення в райвіділення міліції, це і необумовлене проведення оглядів та обшуків в приміщеннях”, - каже правозахисник Володимир Бадчаєв.
Експерти нагадують - без санкції суду правоохоронців можна не пускати у власне помешкання. Водночас, адмінпорушення може бути приводом для затримання тоді, коли особа не припиняє своїх дій або ж у неї немає при собі документів. У такому разі людину тримати в міліції не мають права більше трьох годин. Втім, без вагомих підстав запрошення до райвідділку краще проігнорувати, кажуть правозахисники.
“Це не є обов’язком - слідувати за правоохоронцями кудись, якщо в них немає певних там підстав для цього. Треба ставитися дуже обережно, оскільки можна зайти до райвідділку і більше ніколи не побачити свободи”, - каже голова правління Української Гельсинської спілки з прав людини Аркадій Бущенко.
Загалом, за словами правозахисників, лише протягом минулого року в Україні зафіксовано майже 800 тисяч фактів насилля в міліції.