Кравчук пояснив, чому Україна не декомунізувалась на початку 90-х

22 серпня 2017, 13:15
Читать новость на русском

На зорі Незалежності України не було можливості провести декомунізацію, а причиною тому стали комуністи, які складали як вагому частку населення, так і українського парламенту.

Таку заяву перший Президент України зробив у коментарі виданню "Факти та коментарі".

"У тій Україні, де в грудні 1991 року мене обрали президентом, було 3,5 мільйона комуністів, 1,5 мільйона військових і 165 ядерних ракет стратегічного призначення. Церква та релігія практично були відсутніми – духовною основою країни була комуністична ідеологія. Все життя республіки будувалося на принципах, які розроблялися для народу Комуністичною партією Радянського Союзу. Все було "комунізованої", мілітаризованих і підпорядковано ідеї побудови комуністичного суспільства. Такі поняття, як свобода, демократія і права людини, нам були незнайомими", – підкреслює політик.

Читайте також: Радянський пам’ятник одягнули у вишиванку в Маріуполі

Крім того, він зауважив, що було б добре, якби на початку 90-х років XX століття відбулася декомунізація.

Але об'єктивно у нас не було такої можливості. Подібне рішення могли ухвалити лише парламент і суд, але не президент. Нагадаю, що в 1991 році в Україні було 3,5 мільйона комуністів, а з 450 народних депутатів в парламенті 370 були комуністами. Це понад 70 відсотків. Для прийняття рішення потрібно мінімум 226 голосів. Могли комуністи проголосувати за декомунізацію? Звичайно, ні! Це зараз, коли комуністів у Верховній Раді практично немає, стало можливим ухвалити рішення про декомунізацію,
– додає Кравчук.

За його словами, він би нічого не забороняв, окрім Комуністичної партії.

Читайте також: На Миколаївщині суд повернув місту декомунізовані назви вулиць

"До речі, свого часу я був членом політбюро ЦК КПРС, секретарем ЦК Компартії України, членом ЦК КПРС, а потім став єдиним президентом, який видав указ про заборону Компартії. Але потім через прокуратуру, через суди їм вдалося скасувати це рішення та продовжити своє існування. З комуністами почали загравати. І догралися...", – наголошує колишній український гарант.