Кремль застосує низку методів, щоб змінити результати виборів в Україні, – експерт
Росія впливатиме на президентські і парламентські вибори в Україні, використовуючи різні методи і інструменти.
Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Більш детально про способи вручання в матеріалі: Російське втручання у вибори: які методи використає Кремль для реваншу?
За його словами, один з найважливіших – вплив через мас-медіа. Але є низка інших. По-перше, Москва активно використовуватиме агентуру. Як зазначає Фесенко, війна йде, російські спецслужби працюють. Агенти є навіть у націоналістичному русі. Один з інструментів і методів Кремля, говорить політолог, – провокувати конфлікти, наприклад, на релігійному ґрунті. Зокрема, влаштувати захоплення Києво-Печерської лаври. І цим посилювати стан неврозу у виборців, паніки, тривожності, невпевненості.
Втручання через мас-медіа і соцмережі – один з самих загрозливих інструментів. В України частково спільне загальномовне і культурне поле з Росією. І це досить зручно для Москви. Через підконтрольні ЗМІ може бути пряма і непряма агітація за проросійських кандидатів, контрагітація проти опонентів, вкидання компроматів, провокування конфліктів. Це подіє, якщо врахувати, що зараз криза недовіри українців до політичних еліт,
– наголошує Фесенко.
Що стосується соцмереж, то, зауважує експерт, російські ботферми добре навчилися грати на емоціях. І намагатимуться використовувати це для мобілізації проросійського електорату на сході, водночас на Заході і Центрі явку збиватимуть.
"Російські хакери на виборах можуть втрутитися в роботу серверів ЦВК, інших держінституцій чи політичних сил. Можуть навіть паралізувати енергетичні мережі, що може вдарити по підрахунку голосів", – зазначає експерт.
Ще один з методів – теракти. Інформація про мінування виборчих дільниць, особливо на Заході і Центрі, може зірвати голосування.
Також Кремль лякатиме українців великою війною.
Загрозу масштабної війни Кремль може використати, щоб посилити настрої українців на користь миру і так званих "миротворчих" кандидатів і партій. Хоча цим можна отримати протилежний результат – консолідацію патріотичного електорату,
– підкреслив Володимир Фесенко.
Нагадаємо, чергові вибори Президента України заплановані на 31 березня 2019 року. Восени 2019 року заплановані чергові вибори до Верховної Ради.