КСУ відкрив провадження щодо конституційності карантину вихідного дня

9 грудня 2020, 16:14
Читать новость на русском

КСУ відкрив провадження за конституційним поданням нардепів щодо конституційності постанови Кабміну про введення карантину вихідного дня. Мовиться про заборону діяльності ресторанів та планові госпіталізації.

У своєму поданні нардепи також оскаржили обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря.

Актуально Конституційний Суд вийшов з карантину після спалаху COVID-19: що розглядатиме

Запроваджені обмеження порушили рівність конституційних прав і свобод громадян, внаслідок заборони працювати одним громадянам, у той час як інші – працюють,
– йдеться у поданні нардепів.

Про що мовиться у поданні

  • На думку авторів подання, обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації передбачають вибірковий підхід до надання медичної допомоги. Це суперечить Конституції України.
  • Нардепи також хочуть оскаржити обмеження запроваджені без введення на території України воєнного або надзвичайного стану, що є передумовою для обмеження низки конституційних прав.

Карантин вихідного дня: головне

  • Кабінет Міністрів запровадив в Україні карантин вихідного дня у суботу та неділю впродовж 14 – 29 листопада.
  • Згідно з обмеженнями, на вихідних могли працювати лише продуктові магазини, аптеки, АЗС та банки.
  • Ресторатори та підприємці обурилися таким рішенням уряду. Люди у різних містах України вийшли на акції протестів. Вони стверджували, що через таке обмеження втратять значну частину свого прибутку.
  • У МОЗ заявили, що завдяки карантину вихідного дня в країні вдалося стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусу.
  • Водночас у Міністерстві розвитку економіки зауважили, що втрати від обмеження становили менше як 0,1% від річного ВВП. Основний удар припав на малий і середній бізнес.