Ніхто це не змінить, – Кулеба закликав на боятися розпаду Росії і згадав "Котлету по-київськи"

8 грудня 2022, 20:42
Читать новость на русском

Джерело:

The Wall Street Journal

Росія ризикує розвалитися через кровопролитну війну проти України. У МЗС України закликали світ не боятися розвалу Росії, як це було з СРСР.

Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він переконаний, що жодна людина не в змозі зупинити історичні процеси, які вже запущені.

До теми Процес неминучий, – аналітик сказав, що буде з Росією після розпаду

Кулеба закликав не боятися розпаду Росії

Я закликаю світ не боятися того, що Росія розвалюється. Якщо колеса історії почали рух, жодна людина не змінить цього,
– заявив Кулеба.

Глава МЗС України впевнений, що світ не рухне, якщо Росія розпадеться. Він нагадав так звану промову "Котлета по-київськи", коли світ боявся розвалу СРСР.

"Замість того, щоб думати про те, як допомогти Росії вижити й стати нормальним членом міжнародної спільноти, настав час визнати той факт, що ця Росія не може бути нормальним членом міжнародної спільноти. Я не думаю, що світ рухне, якщо Росія розвалиться. Але народ Росії розвалить свою країну, як це сталося з Російською імперією в 1917 році", – заявив Кулеба.

Довідка. Промова "Котлета по-київськи" – жартівлива назва промови президента США Джорджа Буша-старшого, з якою він виступив 1 серпня 1991 року в Києві. Буш застерігав українців від "самовбивчого націоналізму", закликаючи зберегти СРСР та відмовитися від незалежності від Москви. Промова обурила українських націоналістів та американських консерваторів. Редактор газети The New York Times Вільям Сафір назвав її "Котлетою по-київськи" (Chicken Kiev speech – "курка" також використовується як "боягуз" в англійському сленгу).

Як на Заході змінилася риторика щодо Росії

  • Навесні серед лідерів Заходу побутувала думка, що Росії слід "зберегти обличчя" після війни в Україні. Зокрема, таку заяву робив президент Франції Еммануель Макрон, за що опинився під критикою.
  • Восени, коли Україна провела успішний контрнаступ на Харківщині та Херсонщині, а також завдала Росії чималих втрат, риторика змінилася. Тепер побутує думка, що Україна повинна перемогти у війні.
  • У НАТО, Німеччині, США та інших країн заявляють, що Україна має повністю деокупувати території, які захопила Росія. Крім того, у НАТО вважають, що режим Владіміра Путіна у жодному разі не може перемогти.
  • Це неабияк турбує Кремль, який намагається зірвати довгострокову підтримку України з боку Заходу. Росія намагається змусити сісти України за стіл переговорів, щоб взяти час для відновлення своїх сил.