"200 днів брехні": в Україні проходять акції на підтримку підозрюваних у справі Шеремета – фото

4 липня 2020, 16:29
Читать новость на русском

В Україні проходить всеукраїнська акція "200 днів брехні", яка розпочалась 25 червня, а сьогодні, 4 липня, відбувається у Києві та інших великих містах. Активісти виступають проти переслідування фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Мовиться про волонтерку Юлію Кузьменко, ветерана АТО і музиканта Андрія Антоненка та військову медсестру Яну Дугарь.

Акція розпочалась о 12:00 в парку Шевченка в Києві. Про це повідомляє 24 канал.

Актуально Справа Шеремета готова до розгляду у суді: чому її не передають

Що відомо про акцію в Києві на підтримку підозрюваних у справі Шеремета

  • За попередніми даними в центрі Києва зібралось вже понад 1000 людей. Правоохоронців небагато. Акція проходить мирно.
  • У парку Шевченка відбувся концерт. Після нього учасники акції підійшли до будівлі МВС і запалили там фаєри, а далі мають намір рушити до Офісу Президента.
  • Серед учасників – громадські активісти, волонтери, військові, представники націоналістичних організацій.
  • На мітингу присутні, зокрема, родичі та друзі фігурантів справи вбивства журналіста Шеремета. Також на акцію прийшла Яна Дугарь – одна з підозрюваних, яка змушена наразі носити електронний браслет. У неї на відміну від інших підозрюваних, яких тримають під вартою, був запобіжний захід у вигляді застави 168 тисяч гривень. Гроші допомогли зібрати не байдужі.
  • Головні питання учасників акції до МВС: Чому не шукають справжніх вбивць? Чому за ґратами непричетні люди? Чому не помічають безліч доказів невинуватості Андрія, Юлі, Яни і відверті факти брехні правоохоронців?
  • Цікаво, що акцію 4 липня обіцяли підтримати футбольні ультрас "Динамо".

Підтримав акцію, зокрема, й колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов. Він запевнив, що вся боротьба ще попереду.

Або ми переможемо поліцейське беззаконня, або воно поступово зажене нас по підвалах,
– заявив Сенцов.

Що відомо про акції в інших містах України

Доволі багатолюдний мітинг відбувся у Львові. Близько 100 – 150 людей зібрались у місті Лева на протест проти переслідування підозрюваних у справі вбивства Шеремета.


Мітинг у Львові / Фото "Четверта студія"

У Харкові зібралися до 70 людей. Вони прийшли з плакатами Досить брехні, Аваков — чорт, Де докази?, FreeRiff та АвакOff.


Акція в Харкові / Фото "Суспільне Харків"

У Запоріжжі понад 100 людей долучилися до всеукраїнської акції "200 днів брехні". Серед них – ветерани АТО.


Мітинг у Запоріжжі / Фото "Суспільне Запоріжжя"

У Луцьку теж відбулась акція на підтримку підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Організатори заходу – ініціативні групи "FreeRiff", "FreeKuzmenko".


Акція в Луцьку / Фото ВолиньPost

Акцію в Дніпрі прийшли підтримати близько 40 людей.


Акція в Дніпрі / Фото facebook.com/dniprocity.eurosolidarity

Також мітинг відбувся й в Одесі.

Дивіться відео з мітингу проти переслідування підозрюваних у справі Шеремета:

Акція на підтримку підозрюваних у справі Шеремета / Фото Владислава Соловйова для 24 каналу

Дивіться відео 24 каналу з місця подій:

Вбивство Павла Шеремета: головне

  • Автомобіль із журналістом Павлом Шереметом вибухнув 20 липня 2016 року в Києві. Журналіст загинув на місці.
  • Після кількох років розслідування справи слідство відкинуло всі версії скоєння злочину, окрім "вбивства з метою дестабілізації ситуації у країні шляхом ліквідації відомої особи".
  • У грудні 2019 року поліція затримала підозрюваних у справі. За інформацією слідчих, мотив – начебто Шеремета вбили, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, задля дестабілізації ситуації в країні".
  • У травні слідство змінило мотив на такий: невстановлені особи, діючи з особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту.
  • І ці невстановлені люди "залучили" Андрія Антоненка, Яну Дугарь і Юлію Кузьменко. Про гроші у кваліфікації вбивства даних немає.
  • Досудове розслідування у справі про вбивство Павла Шеремета завершилось місяць тому. Матеріали готові до передачі в суд. Проте наразі з документами ознайомлюються захисники підозрюваних. Після завершення досудового розслідування, матеріали передали на розгляд адвокатам.

Зверніть увагу! Президент Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції назвав главу МВС Арсена Авакова відповідальним за результати розслідування в "справі Шеремета" і пізніше повторював, що Аваков має "довести справу Шеремета до кінця".

Підозрювані у вбивстві Павла Шеремета

  • Юлія Кузьменко – волонтерка і військовий медик. За версією слідства, у ніч перед вбивством журналіста вона разом з Антоненком закладали вибухівку під авто Шеремета. А наступного ранку Кузьменко нібито підірвала цю вибухівку. Згодом підозру Кузьменко дещо змінили: вона нібито не підривала вибухівку, а лише закладала її.
  • Яна Дугарь – бойовий медик 25 повітряно-десантної бригади. За даними слідства, вона вела фотозйомку камер відеоспостереження в межах підготовки вбивства Шеремета та зберігала у себе зброю. Дугарь перебуває під цілодобовим домашнім арештом, але їй вже зібрали необхідну суму для внесення застави.
  • Андрій Антоненко – ветеран бойових дій на Донбасі, боєць Сил спецоперацій, музикант Riffmaster. Раніше слідство називало його організатором, але тепер він – лише виконавець за попередньою змовою. Антоненко перебуває під вартою.
  • Владислав Грищенко – ветеран бойових дій на Донбасі з позивним "Буча".
  • Інна Грищенко – дружина Владислава, військова з позивним "Пума". Перебуває під домашнім арештом через підозру в іншій справі – підготовці вбивства Михайла Чекурака на Прикарпатті, яке так і не сталося.