Хто і як використовує бійців "Айдару" для рейдерства
За 25 років Незалежності за рейдерство в Україні ще нікого не посадили. Тепер же до цієї діяльності залучають і бійців добровольчих батальйонів.
Один з таких захоплених бізнесів – сміттєпереробне підприємство на Київщині. Воно належить Микиті Громиці, громадянину США. Він у свій український бізнес вклав півтори мільйони євро. Підприємство використовувало безвідходні технології з переробки сміття. Обслуговувало житлово-будівельні кооперативи. А це понад 200 тисяч людей в Києві та області.
Та потрапити на територію заводу іноземець не може. Каже: підприємство віджали рейдери. У всьому звинувачує голову партії "Батьківщина" у Бориспільському районі Андрія Величенка та двох громадян Росії – батька та сина Рудольфа і Максима Ловчевих. Заграбастати підприємство допомогли озброєні люди у військовому вбранні з нашивками "Айдар", каже американець. Тепер тут – бориспільська поліція і можливі рейдери. Нині робота підприємства стоїть.
Попри ухвалу суду, на територію заводу його власнику потрапити так і не вдалося.
Андрій Величенко, попри обіцянки, на зв’язок із журналістами 24 Каналу так і не вийшов.
Натомість вдалось з’ясувати, що ж то за люди з нашивками "Айдар", які допомогли захопити підприємство американського громадянина. Старшина запасу Збройних сил України Валентин Лихоліт, більш відомий як "Батя", і товариш по зброї з позивним "Конструктор" на фото впізнають колишніх служивих.
Це позор. Вони раніше служили при Мельничуку. Коли він став депутатом, то забрав їх сюди. Це справа рук Льовочкіна, тому що Мельничук працює з Льовочкіним, і йому на думку не спаде захоплювати. А то Льовочкін направляє і захоплює,
– розповіли військові.
Хлопці – вояки першої хвилі мобілізації. Нині проти усіх відкриті кримінальні провадження через рейдерство.
"Були і захоплення заводу в Миргороді, вертолітного та будівельного майданчиків», – розповів Валентин Лихоліт.
Читайте також: Засновник "Айдару" розповів, хто замовив проти нього справу
Почути версію першого командира "Айдару", нині народного депутата Сергія Мельничука не вдалося. За словами його помічників, він зараз в АТО. Щоправда вояки, які зараз там, цю інформацію спростовують.
Тим часом в Україні кількість рейдерських захоплень збільшується. Тільки за останні 15 років – понад 20 тисяч таких випадків.
У нас описано 800 конфліктів, в яких враховані фізичні, юридичні особи, схеми захоплень. І в якому зазначені особи, які є вигодонабувачі. Я можу з повною серйозністю заявити, що серед них і є можновладці,
– заявив директор "Антирейдерського союзу підприємців України" Андрій Семидідько.
Читайте також: Цінний дуб на 30 мільйонів гривень експортували з України як дешеву сосну