У Києві відбулася смолоскипна хода до 113-річчя Степана Бандери: фоторепортаж

1 січня 2022, 19:49
Читать новость на русском

У річницю дня народження Степана Бандери у Києві влаштували смолоскипну ходу. В акції взяли участь приблизно 1000 людей.

Хода розпочалася у парку імені Тараса Шевченка біля пам'ятника Кобзареві. Після цього люди рушили до Майдану Незалежності.

Важливо Львів'яни вшанували пам'ять Бандери у його день народження: фото з місця події

Учасники акції несли в руках запалені смолоскипи, червоно-чорні прапори та прапори України, а також вигукували націоналістичні гасла.

Марш честі, гідності та свободи. Кожен українець має бути гідним спадкоємцем своєї нації. Ми усі різні, та повага до наших Героїв – це те, що нас об'єднує,
– пояснили організатори.

Смолоскипна хода до 113-річчя Степана Бандери / Фото Валентини Поліщук (24 канал)

За правопорядком у столиці стежили поліцейські, а також пожежники. Смолоскипна хода минула спокійно та без інцидентів. Додамо, що подібні акції 1 січня відбуваються по всій Україні.

Що відомо про Степана Бандеру

1 січня 2022 року минає 113-та річниця від дня народження українського політичного діяча, теоретика та ідеолога українського національного руху ХХ століття, голови Проводу ОУН(б) Степана Бандери. 

Він разом із Ярославом Стецьком був автором Акта відновлення Української держави 30 червня 1941 року. У липні 1941 року нацисти помістили Бандеру під домашній арешт, а згодом відправили до концтабору Заксенхаузен. Його звільнили у вересні 1944 року та запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера на співпрацю з гітлерівцями не погодився.

Він загинув 15 жовтня 1959 року від рук агента КДБ Богдана Сташинського. Похований Бандера у Мюнхені. Націоналістичні організації традиційно 1 січня проводять смолоскипну ходу на вшанування річниці від дня народження Бандери.

Ізраїль засудив акцію

В Ізраїлі відреагували на акцію, засудивши смолоскипну ходу. Відповідну заяву розмістили на сторінці посольства Ізраїля у твітері.

Ізраїль засуджує націоналістичний марш на честь Бандери. Прославлення тих, хто підтримував нацистську ідеологію, оскверняє пам'ять жертв Голокосту в Україні. Ми вимагаємо розслідування антисемітських проявів, які мали місце під час маршу, згідно із законом, прийнятим у 2021 році,
– мовиться у повідомленні.

Зауважимо, що Степан Бандера став суперечливою постаттю, особливо на міжнародній арені. Чимало українців ставляться до Бандери як до героя визвольної боротьби, інші називають його "нацистським прислужником".

Польща й Ізраїль наполягають, що послідовники Бандери брали участь у брутальних етнічних чистках, від яких загинули тисячі поляків і євреїв. Москва розглядала Бандеру як заклятого ворога. Радянська, а пізніше російська пропаганда створили з нього символ боротьби проти Кремля.