Кличко не виключає послаблення локдауну в Києві після 30 квітня

27 квітня 2021, 11:16
Читать новость на русском

Якщо ситуація з коронавірусом у Києві не погіршиться, у столиці можуть послабити суворі карантинні обмеження. Наразі локдаун тут діє до 30 квітня.

За словами мера Києва Віталія Кличка, міська комісія з надзвичайних ситуацій 28 квітня буде вирішувати, чи готова столиця вийти з червоної зони. Київський міський голова підкреслив, що локдаун дав позитивні результати. Але розслаблятися зарано.

До теми Україна почала виходити з третьої хвилі COVID-19, – Степанов

Карантин можуть послабити

Кличко зауважив, що комісія складається з епідеміологів, вірусологів та інших фахівців. Вони ухвалять рішення, зважаючи на епідеміологічну ситуацію в Києві.

Ми не виключаємо послаблення запроваджених обмежень. Але є багато ризиків. Цей вірус – дуже небезпечний та агресивний. Як бачимо, все частіше від нього помирають не тільки літні люди, а й молоді. Тільки минулого тижня в Києві від ускладнень хвороби померли понад 300 людей,
– наголосив київський мер.

Він також зазначив, що запроваджений локдаун – вимушений крок, адже ситуація із захворюваністю в столиці була критичною.

МОЗ вже відправило подання

Про те, що столиця вийде з червоної зони, повідомив й міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його словами, Київ переведуть одразу в жовту зону епідеміологічної небезпеки.

Ми вже зробили відповідне подання за моїм підписом на комісію ТЕБ і НС для того, щоб провести засідання і вивести Київ з червоного рівня епідеміологічної небезпеки,
– заявив Степанов.

Втім, раніше глава Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан запевнив, що столиця ще не готова перейти у цю зону.

Актуально Кількість нових випадків COVID-19 у Києві зросла утричі

Які обмеження діють у Києві до 30 квітня

  • Громадський транспорт має перевозити пасажирів за спецперепустками.
  • Дитячі садочки зачинено.
  • Заклади середньої, спеціальної та вищої освіти перевели на дистанційну форму навчання.
  • Надання соціальних послуг у соціально-реабілітаційних центрах призупинено.
  • Державні та комунальні заклади охорони здоров'я призупинили планові заходи із госпіталізації, крім невідкладних випадків.
  • Заборонено роботу продуктових ярмарків. Також зачинили торгові центри та непродуктові магазини. Окрім продуктових, працюють аптеки, АЗС, банки тощо.
  • Заклади торгівлі мають забезпечити пріоритетне обслуговування людей похилого віку з 10:00 до 12:00.

Зверніть увагу! Кабмін 21 квітня вкотре продовжив адаптивний карантин до 30 червня. Водночас протягом цього періоду у країні діятиме режим надзвичайної ситуації. Однак передбачили деякі послаблення.


Які обмеження діють у кожній із зон карантину в Україні / Інфографіка 24 каналу